)e Badbode Verslag verenigingsj aar 20*14 Zoals u weet, hebben we al een aantal Badbodes gedigi taliseerd. Deze zijn in te zien op onze site www.historischeverenigingcallantsoog.nl Die Badbodes zijn echter bij lange na niet compleet. Mevrouw Kloosterboer, jarenlang Badbode-redactielid, schonk ons haar volledige collectie. We zijn daar erg blij mee, want nu kunnen we alle jaar gangen laten digitaliseren. Wij bedanken mevrouw Kloosterboer voor deze mooie geste! Lammie de Ruiter Inleiding Voor het bestuur was de belangrijkste gebeurtenis van het afgelopen jaar wel de verhuizing van onze trouwe se cretaris Sara Planting. Daardoor moest gezocht worden naar een nieuwe secretaris, een zoektocht die de nodige problemen gaf. We hopen dat we in 2015 weer een com pleet bestuur hebben. We wensen Sara, die ons jaren lang heeft ondersteund, heel veel woonplezier toe in haar nieuwe omgeving! Verdere gebeurtenissen die de aandacht verdienen, in willekeurige volgorde: Het bestuur vergaderde in 2014 maandelijks om de lo pende zaken te bespreken. De actie om het Nollengebied - de zogenaamde Ker- kenollen - te behouden, was succesvol. Samen met de Dorpsraad en veel anderen hebben onze leden ervoor gezorgd dat de plannen om ze te vlakken van tafel gin gen. De Algemene Ledenvergadering was op 11 april. De heer Jan T. Bremer hield een boeiende lezing over zijn jeugd in oorlogstijd in Den Helderen omgeving. De najaarsvergadering werd gehouden op 14 novem ber. De heer Harold Bos gaf een lezing over Hollands zilver uit de 18e en 19e eeuw, waarbij de aanwezigen ook hun meegebrachte zilver konden laten zien en da teren. Het ledental bleef gelukkig redelijk stabiel, rond de 460. Dit is mede te danken aan een aantal nieuwe en jon gere leden die we aan het eind van het jaar mochten begroeten. De excursie ging dit jaar naar het schitterende Katwijks Museum en werd in de middag besloten met een rond vaart door Leiden. De Clock kwam weer vier keer uit. Er kwamen vaak lovende reacties binnen. Het bestuur van de Historische Vereniging heeft mee gewerkt aan de expositie over de vergeten oorlog van 1799 in museumboerderij Tante Jaantje. De molen draait regelmatig en trotseert stoer alle stor men. De dames die de begraafplaats onderhouden hebben het vertrek van Sara Planting gelukkig op kunnen van gen door de assistentie van Ank van de Water. De graf- nummerpaaltjes, een project van Sara, konden in haar aanwezigheid worden geplaatst. Last but not least: de Historische Vereniging kreeg in het afgelopen jaar een legaat. 17

De Clock van Callens-Ooghe | 2015 | | pagina 19