m imooer r-p ttite Een Engels gezin met vier kinderen woonde onder het zelfde dak; een dun scheidingswandje kon hun lawaai niet in het minst dempen. Omdat onze buren vrijwel de hele dag en avond hun televisie keihard aan hadden, werd ons leven tamelijk verzuurd. Zodoende waren we dolblij toen ze een week na onze aankomst hun vertrek naar Sydney aankondigden. Maar het bleek dat onze blijdschap van korte duur was: drie dagen later kwamen ze weer terug. Midden in de nacht werden we door het geratel van hun oude rammelkast wakker gemaakt. De volgende dag ver telden ze ons dat Sydney nog beroerder was dan Bris bane en dat ze hadden besloten in het hostel te blijven totdat ze naar Engeland terug konden keren. Uiteraard was het niet de bedoeling dat hostelbewoners daar lang zouden blijven. Enkelen (zoals onze buren) de den dat echter wel, waardoor ze zich vaak gedeprimeerd en gedesillusioneerd gingen voelen. Deze mensen namen zich voor om naar hun vaderland terug te keren zodra de vereiste twee jaren verblijf in Australië voorbij waren. Het goedkope leven in het hostel stelde zulke mislukkelingen in staat om inmiddels genoeg voor hun terugreis te spa ren, met gevolg dat ze zich elke kans om hier te slagen onthielden. Immigrantenschool Behalve wat taalmoeilijkheden pasten de kinderen zich vlug tot het verblijf in het hostel aan. Erika en Hugo gin gen vrijwel meteen naar een speciale immigrantenschool, waar extra aandacht aan het leren van de Engelse taal werd geschonken. Zodoende konden ze zich in korte tijd bij de andere kinderen aansluiten. In het begin waren Ro land en Selma meer op zichzelf aangewezen en voor hen duurde het wat langer voor ze zich met Engels konden redden. Omdat Ans en ik veel moeite hadden gedaan om van tevoren Engels te leren konden wij aardig met de taal overweg. Dat betekende nog niet dat we redelijk met de gemiddelde Australiër konden converseren - het duurde nog lang voordat we het sterke Australische accent kon den volgen. Na enkele dagen verblijf in het hostel moest ik aan onze toekomst gaan denken en een job zien te vinden. Het bleek al gauw dat werk op mijn gebied niet voor het op scheppen lag. De contacten, die ik via Rie ter Heege vanuit Nederland had gelegd, bleken niets op te leveren. Reacties op mijn sollicitaties waren negatief: ik kwam niet in aanmerking voor een architectenbaan omdat mijn Ne derlandse kwalificaties niet zonder meer werden erkend. Zonder plaatselijke ervaring had ik als bouwkundig teke naar ook weinig kans - er waren genoeg jongere mensen beschikbaar (zoals parttime architectuurstudenten) die eenvoudig tekenwerk beter konden doen dan ik. Toen ik uiteindelijk mijn zoeken naar werk uitbreidde, sol liciteerde ik naar een geadverteerde betrekking als 'Sales Migrant'. Ik werd uitgenodigd voor een onderhoud waarin mij werd verteld dat de succesvolle sollicitant naslagwer ken aan scholen en universiteiten moest introduceren - schijnbaar een vrij respectabele baan. Ik stemde toe om enkele trainingszittingen bij te wonen, waarbij het me duidelijk werd dat het doelwit van onze verkooptechniek huisvrouwen waren in plaats van professoren - de baan hield namelijk in dat ik encyclopedieën huis aan huis zou moeten zien te verkopen. Na enkele zittingen moest ik in gezelschap van een er varen verkoper eropuit. We belden aan bij een aantal wo ningen met de bedoeling om afspraken te maken voor verdere bezoeken in de avond. Het was duidelijk dat ik de meeste avonden van huis zou zijn als ik de job aannam. Bovendien voorzag ik dat ik totaal geen aanleg had voor dat soort werk. Na mijn eer ste dag praktische ervaring wist ik al genoeg om het in 't verschiet liggende werk zonder berouw af te wijzen. (Wordt vervolgd) f i Het bestuur van de museumboerderij werd verrast met een royale gift van dorpsgenote mevrouw Van der Kint. Zij draagt de boerderij een warm hart toe en vond dat er wel wat geld naar toe kon. Ze stortte een mooi bedrag op de rekening van Tante Jaantje. Nou, daar is het bestuur erg blij mee! Een bestemming is er ook al voor gevonden: het zomerhuisje achter de boerderij, de voornaamste in komstenbron voor de boerderij, moet nodig worden opge knapt. De gift zal hier voor worden gebruikt. Het bestuur bedankt mevrouw Van der Kint heel hartelijk! Mevrouw Van der Kint hoopt dat haar gift ook andere mensen op goede gedachten brengt. Mocht u een schenking of legaat overwegen, dan is het van belang om te weten dat én de Museumboerderij Tante Jaantje én de Historische Vereniging Callantsoog erkend zijn als Algemeen Nut Beogende Instelling (ANBI). U kunt door de ANBI-erkenning schenken met belasting voordeel. Van de museumboerderij valt verder nog te melden dat het bezoekersaantal afgelopen jaar helaas wat is terug gelopen. Dat kwam misschien door de soms bijzonder hoge temperaturen? Er werd zelfs een record gebroken, zo lezen we in het jaaroverzicht. Op 19 juli werd de hoog ste temperatuur in 25 jaar gemeten: 35,9 graden Celsius!

De Clock van Callens-Ooghe | 2015 | | pagina 17