Never a dull moment Jaap de Vries In het boek Never a dull moment (Nooit een saai moment) schreef Jaap de Vries over zijn leven. Dat deed hij vooral voor zijn eigen plezier. In het Engels, want hij woont al vele jaren in Australië. Zo konden zijn kinderen en kleinkinderen lezen hoe het hem vergaan was. Gelukkig kwam het daarna ook uit in het Nederlands en kreeg de Clock toestemming het als vervolgverhaal aan zijn lezers te presenteren. In 2005 begonnen en het laatste deel in 2008. Het moment dat het gezin naar Australië emigreerde, 17 maart 1966, vormde het einde van de serie. Meerdere mensen lie ten echter blijken dat ze benieuwd waren hoe het de familie De Vries verging aan de andere kant van de aardbol. De redactie willigt dit verzoek in. Dus nogmaals: wordt vervolgd. 2004 - Jaap de Vries tijdens zijn bezoek aan de redactie. Een nieuw begin Afscheid van Nederland De laatste week voor ons vertrek verbleven we bij mijn ouders in Callantsoog. Uiteraard was de sfeer gespan nen. Toen uiteindelijk de tijd kwam om afscheid te nemen, moesten we ons pantseren tegen het hartzeer dat daar mee gepaard ging. Moeder was in tranen, maar vader probeerde zijn emoties zo goed mogelijk te verbergen. We vertrokken op 17 maart, de dag van Zus haar ze venenveertigste verjaardag. De Lieberg had nog geen telefoonaansluiting, zodoende hadden we haar de dag tevoren een felicitatiekaart en een laatste afscheidsgroet gestuurd. Gert bracht ons met de auto naar de haven van Rotterdam, waar ons schip, de Flavia, aan de kade lag. De vier grote koffers met handbagage zaten stevig vast gebonden op het dak van de auto. Op weg naar Rotter dam namen we voor het laatst afscheid van ons klein en drassig vaderland dat er na de lange koude winter nog onherbergzaam uitzag. Tot onze verrassing stonden twee van mijn collega's aan de kade om een laatste afscheid van ons te nemen. Toen we de loopplank opgingen zeiden ze: "Nu geloven we pas dat jullie werkelijk gaan vertrekken." Behalve Gert en mijn twee collega's was er niemand om ons uit te wuiven. Hut met patrijspoort Na de voorbereidingen en de emoties van de afgelopen weken was het een opluchting om aan boord van de Fla via te zijn. De zorgen om alles te organiseren en af te wikkelen waren eindelijk voorbij. De kinderen waren op gewonden toen ze op het schip een hele nieuwe wereld ontdekten. De kinder- en kleuterspeelruimten trokken hen het meeste. Toen we de reis begonnen waren de zwem baden nog leeg en bijna niemand bevond zich nog op de koude en winderige dekken. We moesten ons nu in gaan stellen op de gang van zaken aan boord. Ans en de kinderen hadden een hut met een patrijspoort. Er waren vier normale kooien en een klein bedje voor Selma. Ik had een aparte hut toegewezen gekregen met nog drie andere mannen, hetgeen Ans en mij niet erg aanstond. Gelukkig hadden we een dubbel luchtbed meegenomen zodat we daarop samen konden slapen. Wij konden het luchtbed opblazen en het op de vloer van de hut uitspreiden nadat alle kinderen in bed waren. Onder dreigende grauwe luchten en een stevige westen wind voeren we eerst langs de Nederlandse kust naar Bremerhaven. Kort nadat we op open zee waren werden we al zeeziek. Ans had het meteen al te pakken en een uurtje later kreeg ik het ook te kwaad. Tegen die tijd waren de kinderen al in bed en hadden geen last. Toen we zelf ook onder zeil waren gegaan konden we het gedein van het schip veel beter verdragen. De volgende middag kwamen we in Southampton aan - tegen die tijd was de wind minder sterk en onze zeeziekte was inmiddels overgegaan. We gingen een avondwande ling maken door de saaie hoofdstraat, waar het koud en

De Clock van Callens-Ooghe | 2015 | | pagina 14