a is o o k ggscr n o lis Gelezen in 2014 J Muja Blokker, Dymph Molenaar 10-01 Modelwagens (op afstand bestuurbaar) in plaats van paarden in de rijbak bij manege Noot voor de Snertrace. Met snelheden van 80 km per uur stuivend door de bocht. 29-04 Iets meer aan de weet komen over de invasie vanaf zee in 1799 door Engelse en Russische legers? Bezoek expositie hierover in museum boerderij Tante Jaantje. 03-05 Solarbanken op Dorpsplein. Stopcontacten be schikbaar met 230 volt uit zonne-energie. Tele foon, laptop, elektrische fiets gratis opladen. 25-01 Twee jonge zeehonden, op strekdam beland, bekeken nieuwsgierig passerende wandelaars. 31-01 Meer eigen geluid uit Groote Keeten over zaken ter plekke dankzij oprichten dorpsraad in deze woongemeenschap. 10-02 Winterbeurs met kramen, muzikanten en dj's trok veel bezoekers in dorpshuis De Kolfweid. Opbrengst voor Stichting Opkikker. 20-02 Wandelpaden Zwanenwater deels alleen te be treden met laarzen wegens extra hoog water. Klei- en veenlagen 8 meter lager in de bodem verhinderen afvoer. 03-03 De zestien accordeonisten (drie heren, dertien dames) van De Golfbrekers bezorgden publiek in Keesschuur, Anna Paulowna, gezellige mid dag. 15-03 Acht uur onschuldig in cel. Adam Landman (74) opgepakt in bouwmarkt. Dragen winterjas 'maakte' hem dubbelganger die eerder boorma chines achterover drukte. 28-03 Uitgebreide werkzaamheden langs de Nieuwe- weg in polder 't Hoekje. Aanleg nieuw gemaal en verbreding aan- en afvoersloten. 02-04 Grappenmakers in de weer. Een wel zéér open baar toilet op 't Dorpsplein: wc-pot in telefooncel. 04-04 Winkelcentrum Plein 22 ondergaat aan buiten en binnenkant opknapbeurt. Ondernemers blij. Laat toeristenseizoen 2014 maar beginnen. 06-04 Vogelaars en 'gewone' kijkers kunnen genieten nu natuurgebied de Zandpolder af is. Vele soor ten vogels komen er rusten en voedsel zoeken. 10-05 Gejuich en ballonnen bij opening vernieuwd Dorpsplein. "Ja, mooi, die overzichtelijke ruim te" en "Nee, lelijk, zo'n stenen vlakte'.' Zoals ge woonlijk lopen de meningen uiteen. 13-06 Jordaanfestival op het plein. Goed gelukte op tredens Amsterdamse artiesten trokken hele middag en avond veel belangstelling. 17-06 Afgraven duinnollen zuidkant dorp voorkomen door diverse acties. Zoals neel-kaarten huis aan huis in brievenbus voor verzamelen handteke ningen. 26-06 Natuurvriendelijke strekdambekleding vijand voor blote voeten van groot en klein. Scherpe stenen veroorzaken snijwonden. 27-06 Beeld De Visserman (1931Annie op 't Landt) in handzaam formaat aan te schaffen bij Blokker. Duizend stuks op voorraad. 04-07 Paardrijvereniging LR&PC Callinghe, opgericht 1961, volop in beweging. Jarenlang onderdak bij boerderij Casper Swaerts. Later naar huidige plek aan Rietweg. 05-07 Dochter Isolde en vader Arnold Stam tevreden over resultaat strandpark Roots aan Abbeste- derweg. Schelpenpaden, helmgras, damwan- den versterken strandgevoel. 09-07 Oudste inwoner Noordkop Jannetje Kos-Duit gestorven op de leeftijd van 104. Zij woonde nog 'op d'r eige' in de Maarten Mooystraat. 30-07 Laatste exemplaar uit serie van acht: in brons uitgevoerde zwaan siert noordkant Dorpsplein. In alle dorpen voormalige gemeente Zijpe is er zo eentje neergestreken. 18-04 Roze, witte, blauwe hyacinten van bollenkweker Friso Broekema (Zwarteweg) redden Bloemen corso Bollenstreek. Elders alle hyacinten reeds uitgebloeid. 07-08 Duitse toerist (77) verdrinkt. Inzetten Reddings brigade, badgasten, traumahelikopter mocht niet baten. De zee nam voor negende keer een mensenleven deze zomer. 10

De Clock van Callens-Ooghe | 2015 | | pagina 12