tmiUrlfrtfi Toon en Ma achter de bar Toon en Ma hadden geen kinderen, maar hun neven en nichten kwamen vaak bij hen aan. Willem vertelde, dat ze als kinderen graag met het bakkerskarretje van de duinen af roetsjten, totdat het een keer fout ging en het karretje in brokken uiteen viel. Oom Toon vond dat niet zo erg, maar tante Ma was er niet blij mee en dat liet ze ook duide lijk merken. Toch waren dat gezellige bezoekjes. Omdat er geen opvolger was en de gezondheid van Toon wat minder werd, besloten zij in 1958 te stoppen met de bak kerij. (Niet in 1962, als in de Clock jrg. 14, nr. 3 onjuist is vermeld). Piet Dik uit Groote Keeten nam de zaak over. IJssalon In datzelfde jaar kocht het echtpaar Brantenaar het stuk grond op de hoek Dorpsplein Kerkplein, waar voor heen Hotel De Vries stond. De garage van Ben de Vries werd toen verhuurd aan de groenteman A. Langeveld. Er werd een ijssalon met wo ning gebouwd en wat extra kamers voor verhuur. Op 1 april 1959 ontving Toon de Vergunning voor de berei ding van Consumptie-ijs van Keuringsdienst van Waren. Op 7 mei 1959 werd de ijs salon officieel geopend door burgemeester Correljé. Alle Callantsogers waren uitge nodigd voor de receptie in de 'moderne ijssalon voor ijs - melk - koffie'. Opening ijssalon. V.l.n.r. Toon Brantenaar, Ma Brantenaar,mevrouw Correljé, burgemeester Correljé Ook van deze zaak hield Ma de administratie keurig bij. Het verschil van zomer maanden en wintermaanden is duidelijk te merken. Toon bleef bakken, want taarten 8

De Clock van Callens-Ooghe | 2015 | | pagina 10