Voor uw agenda: ook een boerderij in de buurt had aangestoken. Het huis brandde helemaal af, alleen het skelet stond er nog. Dit gebeurde in 1975. Maar het werd herbouwd en aange past aan een nieuwere tijd. Het werd gelijk geïsoleerd, want de muren waren enkel steens en het was er niet warm te krijgen. Er werd een stuk aangebouwd, er kwam een douche in, de woonka mer werd groter gemaakt. Zo werd het pand rianter. Maar de olietank in de tuin bleef voor de verwarming en er werd gekookt op butagas. Pas in 1997-1998, ondanks de buisleidingenstraat er naast, werd het huis op het gasnet aangesloten. Foto uit collectie Dan van Lunsen. Beschermd Op de foto op de omslag is te zien dat er twee opgangen door het duin gaan. Onno vertelde dat het daar militair terrein was. Als er geoefend werd stond er een soldaat met een rode vlag. Je werd teruggestuurd en kwam het strand niet op. Het fijne van het huis vindt hij dat er om heen niet gebouwd mag worden. "Het is beschermd ge bied en wij vallen net nog onder Callantsoog. We zitten aan de stille kant van de Callantsogervaart, de parkeer plaats is aan de overkant. Het strand is op loopafstand en rustig, zonder paviljoen. En als we op het strand iets willen gebruiken, dan lopen we een stukje. De weg on der duin wordt wel drukker, maar doordat het nu 60 km per uur is, wordt er niet meer zo geracet." Onno deelt het huis met zijn broers en zussen. "Wie er in wil, spreekt dat van tevoren af en dat gaat altijd goed. We zitten er graag maar het komt er niet altijd van. We proberen het wel in de familie te houden, want een fami liestek is het." Dankzij het succes van de fotomiddagen hebben we veel informatie kunnen toevoegen aan onze fotocol lectie. We gaan dan ook in het nieuwe jaar door met deze gezellige en informatieve bijeenkomsten. Voor de eerste helft van 2015 zijn de volgende mid dagen gepland, weer in het Dorpshuis, van 14.30 tot 17.00 uur: 12 januari, 9 februari, 9 maart, 13 april, 11 mei en 8 juni. 69

De Clock van Callens-Ooghe | 2014 | | pagina 9