Skaseraie Piet de Vries 1950 - 2014 As we vroeger skaseraie wouwe den was dat op de sloot jes van Jan Zeeman of op de ringsloot en er was zoo'n mooie gelegenheit op het Zwanenwater. Ik had ers un ge sprek met A. Kos, die hier toe jachtopziener was, of 't niet mogeluk was dat we op 't Zwanenwater mochte raie. Hai heb er toe bai v.d. Poll nai vraagt en waarachtig 't lukte dat 't Zwanenwater as 't betrouwbaar was opensteld wier. Dat was voor 't eerst in 1917. Nou had ik un mooie zijl- doekse tent die ik aigeluk maakt had voor 't strand. Ik vroeg aan Kos of ik die op 't Zwanenwater zette mogt en dat lukte ook. Dus ik mit de marketent op 't ais. En dat liep nog lekker ook. Geertje Mooij werkte toen bai ons en die had er wel skik in om main te helpen. Ik behielp me in be ginne mit un paar petroliestellen. Ik haalde un bus van 40 liter melk iedere dag bai Oskam en wai hijte sokolaatmelk kooken. As 't nou erg druk was den had ik melk tekort maar in 't Zwanenwater was un hoop water en as ik nou docht ik kom niet rond dan verdunde ik de melk maar wat, maar den had ik weer suiker noodig. In 1920 had ik 't hillemaal voor mekaar. Ik had zoo'n hooge skoolkachel voor de helft inkort. Vlak bai weer m'n tent stond was un bossie en deer mocht ik het ouwe hout uithalen. Maar in 1920 had ik un strop. Er was un pracht- baan en alle dagen skitterend weer, dus zou ik Zundags de bloemetjes ers buiten zetten. Ik had Zaterdags vijf man annomen en un 20 juffers in 't als hakke lijten. In de Helder had ik 20 vlagge huurt, die moste er wapperen. Dit alles had ik met un draid verbonden, weer de nodige lampions an kwame. Ik had voor die dag extra inkocht en lait 't toe van Zaterdagnacht op Zundag hart beginne te dooien. Ik ging om un uur of negen evengoed heen. Ik had un groote slee in het schuithuis staan, deer ging den de boel op. Langs de slufter ging ik den veerder nai m'n tent. Ik had Jacob die toen zes jaar was voor op de slee zet. Ik was amper 50 meter weg en m'n heele slee, met al les wat er op lag zakte deur 't ais heen. Ik wist Jacob nog gauw te graipen, dus kwame wai er zonder nat pak of. En zodoende ging 't vijst niet deur. Schaatsen op het Zwanenwater. Ook in later jaren nog steeds een geliefde bezigheid. Foto uit collectie Jacob Vos. Piet de Vries overleed op 20 oktober 2014. De mar kante aannemer heeft voor de gemeenschap van Callantsoog en Groote Keeten door zijn grote aantal bouwactiviteiten veel betekend. Hij voelde zich, naast talloze andere zaken in Callantsoog, zeer betrokken bij museumboerderij Tante Jaantje. Alleen, of samen met zijn medewerkers, werden er heel wat uurtjes in de restauratie en het onderhoud van onze boerderij gestoken. Boerderij Tante Jaantje en Callantsoog zul len hem missen. 76

De Clock van Callens-Ooghe | 2014 | | pagina 16