m JÈmmmmm \mxs\etm Q)p 14 november 2014 umoog P Werf een nieuw lid! Wie helpt? L- - Door de leden van de Historische Vereniging Callants- oog kunnen we de geschiedenis van Callantsoog en Groote Keeten blijven vertellen en bewaren. Daarom aan u de oproep: werf een nieuw lid! Want hoe meer leden, hoe meer we kunnen doen. Opgeven kan bij de penningmeester: Willem v.d. Ham, tel. 0224- 581753. •j Aanwezig: 20 personen De vicevoorzitter, Dries Blokker, opent de vergadering en heet de aanwezigen welkom, in het bijzonder de heer H.E.D. Bos van de Stichting Huys Auerhaen. Hij zal ons deze avond vertellen over het gebruik van zilver gedu rende de 18e en 19e eeuw. Dries Blokker kijkt in vogelvlucht terug op het afgelopen jaar: er is nog geen nieuwe secretaris na het vertrek van Sara Planting, de Clock komt op tijd uit en ziet er uitste kend uit, bij het onderhoud van de graven op het kerkhof zijn de dames weer met z'n drieën: Wil den Held, Ank Randag en Ank van de Water. Een aantal oude nummer steentjes zijn bij de oude grafstenen geplaatst. Het museum had dit seizoen een tentoonstelling van de Engels-Russische invasie en het project Zwaantje met de schoolkinderen loopt nog steeds. De vice-voorzitter vertelt over het treintje dat vroeger naar het bunkerdorp bij Groote Keeten en het munitietransport van Callantsoog naar Schagen, waar op 12 september 1944 de trein waarin de munitie vervoerd werd met muni tie en al werd opgeblazen. Hierna begint de heer Bos met zijn lezing met zijn duide lijke en boeiende vertelwijze over zilver, waarbij het gaat over het gebruik van zilver, gildes, meesters, zilvergehalte van voorwerpen, stijlen en merktekens. Hij weet de aan wezigen goed te vermaken. Na de pauze vertelt hij wat over de voorwerpen die een aantal dames hebben meegebracht, met als bijzonder heid een geboortelepel uit 1734, een klein zwart doosje uit 1820, een schaaltje van Stirling zilver uit Londen, een paar doosjes uit 1868 en 1871 met Biedermeier motief. Aan het eind van de lezing bedankt Dries Blokker de heer Bos die ons een mooie en leerzame avond heeft bezorgd en wenst eenieder wel thuis. Arie Schouten, vaste gast bij onze fotomiddagen, leg de de volgende vraag aan ons voor: "Wie weet wat dit voor een stuk gereedschap is en waar het voor gebruikt wordt/werd? We hebben het op een grote rommelmarkt gekocht, die werd georganiseerd door de plaatselijke verenigin gen van het dorp Bathmen (Overijssel). Als u het weet graag reacties naar de redactie." 74

De Clock van Callens-Ooghe | 2014 | | pagina 14