Een partijtje golf op de golfbaan van Callantsoog. Foto omstreeks 1900, collectie Marielou Sandberg-Crommelin. (Frankrijk) waar hij in december 1923 hertrouwde met de weduwe Elisabeth Marx. Een jaar later, op 8 december 1924, overleed hij aldaar op 68-jarige leeftijd. Na het over lijden van zijn vrouw zal Del Court van Krimpen dan ook niet veel meer in Callantsoog zijn geweest. Zijn zwager Charles en neef André van de Poll verkeerden er slechts enkele maanden per jaar en hadden verder niet zoveel belang bij het onderhoud en het behoud van de baan. Zij hielden zich toch vooral met de jacht bezig. Het zal dan ook in deze jaren zijn geweest dat de golfbaan van Cal lantsoog weer langzaam in het landschap verdween. De Kerkenollen liggen er nog, maar de 'holes' zijn door de altijd aanwezige zeewind al sinds lange tijd ingestoven en wat daarna nog van de golfbaan resteerde verdween onder het plaveisel van de Zeeweg. Honderd jaar later herinneren alleen nog enkele oude foto's aan het feit dat Callantsoog ooit aan de bakermat van de golfsport in Ne derland lag. Oktober 2014 Voor de totstandkoming van dit artikel gaat mijn bijzon dere dank uit naar Marielou Sandberg-Crommelin, na zaat van het echtpaar Van de Poll-Prévinaire en Ewoud Linthorst Homan, nazaat van het echtpaar Del Court van Krimpen-Prévinaire. Geraadpleegde bronnen en literatuur. Feith J. en G.J. Leiman, Het boek der sporten, Van Hol- kema en Warendorf, Amsterdam 1900. NGF-Commissie Erfgoed, Tussen de spleten van de tijd treffen we regelmatig verrassingen aan, GOLFjournaal december 2012. Siewertsen W., in: Lezers schrijven ons, De Clock van callens-ooghe 8® jrg. nr.3, september 1993. Naschrift van de redactie: Maarten Mooij uit Amstelveen herinnert zich de verhalen van zijn vader over het golfen in Callantsoog. Vader Mooij was namelijk sjouwer of'caddy' van jonkheer Van de Poll. Hij mocht het spel leren, maar ging liever als sjouwer met de tas met golfclubs de golfweid op. 73

De Clock van Callens-Ooghe | 2014 | | pagina 13