Zoon Gerard Martinus (roepnaam Gerry) del Court van Krimpen was de eerste Nederlander die in 1915 de zoge naamde Dutch Open (nu KLM Open) won en zich daar mee binnen de nationale golfwereld zo ongeveer onster felijk maakte. Samen met zijn neef jonkheer André van de Poll, die zich op de baan achter de villa van zijn grootvader in Callantsoog eveneens de golfsport had eigen gemaakt, deed Gerry al mee aan de eerste Dutch Open in 1912. Verder won hij negen keer het NK matchplay (Nederlands kampioenschap) en in 1931, 1932 en 1936 samen met jonkheer mr. Miechiels van Verduyn het Nationaal Fourso me Kampioenschap, een variant in de golfsport welke wordt gespeeld in teams van twee personen waarbij ieder team samen met één bal speelt die ze beurtelings slaan. Zoon Gerry was niet alleen een verdienstelijk speler maar was in de jaren '20 en '30 ook de ontwerper of vernieuwer van diverse golfbanen in ons land. Aan vader en zoon Del Court van Krimpen, die ooit met een golfclub en een balletje de Kerkenollen en de Jewel- dijk onveilig maakten, herinneren nog een Del Court bo kaal en de Del Court beker waar nog ieder jaar om wordt gespeeld. Verder bestaat er nog een Delcourt fonds, op gericht uit het legaat van Gerry del Court van Krimpen en bestemd "ter ondersteuning van Nederlandse golfpro- fessionals, baanpersoneel en hun gezinnen bij pensione ring, arbeidsongeschiktheid of overlijden'.' Gerry's dochter Renée Henriette Linthorst Homan-del Court van Krimpen (1919-2002) stond aan de bakermat van de oprichting van de Golf Country Club Lauswolt te Beetsterzwaag terwijl dochter Theodora Maria Albert- ine (Dody) Swane-del Court van Krimpen (1921-2006) in 1968 het eerste Europese landenteam-kampioenschap voor vrouwen in Nederland organiseerde. Wanneer de baan in Callantsoog is verdwenen is niet be kend maar dit zal tussen 1920 en 1925 zijn geweest. In 1910 werd nog over de baan geschreven (citaat): "Callantsoog heeft een particuliere baan van de fa milies Van de Poll en del Court, die door hare groote analogie met de zee kustbanen van Schotland wel spoedig tot de allerbeste links van Nederland zal be- hooren" Zover is het echter nooit gekomen. Op 25 januari 1918 overleed Marie Henriette Prévinaire in Velp. Mr. Aalbrecht Arent del Court van Krimpen vertrok daarop naar Nice Gerard Martinus (Gerry) del Court van Krimpen (1889-1944), in 1915 de eerste Nederlandse winnaar van de Dutch Open en één van de meest getalenteerde golfspelers die Nederland ooit gehad heeft. Hier met zijn vrouw Marie Adele Erneste (May) van Loon (1891-1983) en dochter Martine Ada Barbara del Court van Krimpen (1916 - 2010) in Callantsoog. Op de achtergrond de kleine villa "Dora" ooit gelegen aan de zuidelijke entree van het dorp. Foto uit 1918, collectie Ewoud Linthorst Homan.

De Clock van Callens-Ooghe | 2014 | | pagina 12