Burgemeester Lovink Epiloog Het buurtje in de duinen op de Zanddijk telt nu één wo ning. Het nabij gelegen Huisje Piggelmee staat al jaren lang te koop. Camping De Zwaluw floreert nog steeds. In 1990 overleed Anna Schouten-Thomasz. En hoe ver ging het haar geboortehuis, Hoeve Afrika aan de Duin weg. Bekend is dat zij als vakantiewoning heeft gediend van een familie genaamd Van Andel en daarna van een familie Van den Brink. Dat was eind jaren '60 en in de ja ren '70. Tegenwoordig mag G.C. (Gert) Zwaan zich hoofd bewoner noemen van dit fraaie stukje Callantsoog. Speciale dank aan Harry de Raad (Archief Alkmaar) - KS Deze oude foto kregen we van onze zustervereniging in Den Helder. We bleken hem ook al in ons eigen archief te hebben, gekregen uit de nalatenschap van Grietje Kater. Onder de foto staat: Burgemeester G.J. Lovink en me vrouw Lovink te midden van den Gemeenteraad, Huldi gingscommissie en belangstellenden. 26 juli 1918. Burgemeester Lovink was als burgemeester benoemd op 10 september 1917. Het leek een beetje vreemd dat de foto met zijn inhuldiging te maken heeft, dus gingen we op onderzoek uit. In Oude prentkaarten vertellen over Cal lantsoog (1972) staat het precies te lezen: 'Het raadhuis na de aanbouw van het linkergedeelte, waarin de raadzaal. Met enige feestelijke vertoning offici eel in gebruik genomen op 26 juli 1918. Het gezelschap, bestaande uit burgemeester Lovink (met baard en hoge hoed) en echtgenote, die net tot aan zijn schouder reikt, geflankeerd door de wethouders W. Govers en H. Kruis- veld en de raadsleden, gemeentepersoneel, leden van het feestcomité en andere belangstellenden, opgesteld voor het raadhuis. De aanbouw kostte: J. Toes, timmer man, 1680,-, R de Vries, metselaar 1380,-, A. Zomer dijk, schilder 440,-, tezamen 3500,-. Zij was wel zeer noodzakelijk: wanneer er voordien een vergadering van raad of college van b. en w. moest plaatsvinden in het enige vertrek dat er was, moesten de secretariewerk zaamheden worden gestaakt.'

De Clock van Callens-Ooghe | 2014 | | pagina 9