Huisje Piggelmee Keurig netjes Woning bij De Seinpost met Nellie Thomasz geflankeerd door haar opa en opoe Thomasz. Man rechts is onbekend. Het buurtje in de duinen omstreeks 1936. Annie Schouten (zus van Arie) poseert voor café Rust Wat. Daarachter het huis van Anna en Willem Schouten. Links boven de woning van opa en opoe Schouten. was eerst J. Koster en daarna diens opvolger Dirk Bree- baart. Moeder liep dagelijks van de hoeve naar de ambts woning aan de Zeeweg. Heen en terug op het zandpaadje langs de spoorlijn die er toen liep. Toen Koster burge meester van Winkel werd, kregen enkele dienstmeisjes de mogelijkheid daar naartoe te verkassen. Mijn moeder heeft dat niet gedaan. Zij trouwde in 1928 met de man die mijn vader zou worden, Willem Schouten. Vermoedelijk had zij al verkering met hem toen zij mee naar Winkel kon." Hoe Anna en Willem elkaar ontmoet hebben, laat zich makkelijk raden. "Mijn vader was oorspronkelijk timmer man, maar is vrijwel altijd melkrijder geweest voor Hol- landia in 't Zand. Zijn gebied strekte van Koegras tot een deel van Callantsoog. Hij heeft dat dik dertig jaar gedaan, tot zijn plotselinge dood in 1963, 56 jaar oud." De familie van Willem Schouten woonde op het buurtje aan de duinkant in het toentertijd noordelijkste deel van Callantsoog, even voorbij Huisje Piggelmee, het geboor tehuis van opa Hendrik Schouten (1883-1962). Vóór de gemeentelijke herindeling behoorde dit gebied, inclusief het buurtschap Koegras, nog tot Callantsoog. Daarna, eind jaren '60, begin jaren '70, ging het hele ge bied boven de Callantsogervaart over naar Den Helder. Anna en Willem Schouten bouwden in het buurtje aan de Duinweg een eigen huis naast de woning van Willems ou ders. Aan de andere kant grensde het aan café Rust Wat. "Opa Schouten," legt kleinzoon Arie uit, "hield koeien op het stuk land dat toebehoorde aan zijn schoonvader, overgrootvader Snel. Op dat terrein zijn Maria en ik later camping De Zwaluw begonnen." Anna en Willem Schouten kregen behalve Arie nog drie kinderen: Hendrik (1929), Annie (1932) en de laatste, Pim (1946), die op jonge leeftijd verongelukte. In de Afrika Hoeve, intussen, hebben begin jaren '30 opoe en opa Thomasz de koeien verkocht en hun spullen ge pakt om samen met kleindochter Nellie te verhuizen rich ting De Seinpost. Daar betrekken zij een woning naast politieman Koelemeij. Arie: 'Als wij daar als kinderen te gast waren, wat heel fijn was, dan gedroegen wij ons keurig netjes, want po litie Koelemeij, daar hadden wij écht respect voor! Aan de straatkant stond een Texaco-benzinepomp, nog met handbediening. Achter het huis was een flinke werkplaats waar opa fietsen repareerde. Uniek was dat opoe Tho masz in die tijd elektrisch kookte; vermoedelijk doordat opa bij de P.E.N. werkte. Hij deelde de werkplaats overi gens met Anton de Wit, de man van Tante Jaantje. De Wit was loodgieter en had zelf geen werkruimte." 47

De Clock van Callens-Ooghe | 2014 | | pagina 7