Uit 'Wel en Wee' van Simon Verschoor Kolfweid Koli 'De Kolfweide'was een stukje land dat in 1911 in het bezit van de diaconie was gekomen. In zijn 'Wel en Wee' vermeldt Jb.Baken hierover: "Het werd in 1919 verhuurd, onder voorwaarde dat er geen graan of bloembollen op zouden worden verbouwd." Te zien aan de naam van het veldje is de algemene ge dachte dat het oorspronkelijk gebruikt is voor het weiden van jong vee. Maar een andere lezing is dat het landje werd gebruikt voor een zogeheten kolfspel (de Clock jrg. 7 nr. 4) en daaraan zijn naam dankt. Blijkbaar zijn er geen mensen die daar uitsluitsel over kunnen geven, want het blijft gissen naar de betekenis van die naam. Het veldje was 1,40 ha groot. Op 12 september 1930 kwam ter bespreking dat het zonder overleg was onder verhuurd aan de voetbalvereniging. Men laat dit maar zo, blijkbaar. Maar op 19 februari 1934 (waarschijnlijk liep toen het contract met de huurder af) besloot men het rechtstreeks aan de voetbalvereniging te verhuren. Men komt een huurprijs overeen van 75,- per jaar. Maar het betalen van de huur verloopt moei zaam. Dan besluit men in het najaar van dat jaar de huur te verlagen naar 50,- Bij deze overeenkomst worden de heren H.J. Schut en J. Sleutel genoemd, beiden lid van de ker kenraad. In 1948 wordt 'De Kolfweide', (dan nog steeds voetbalveld en eigendom van de diaconie) geruild met een perceel van Maat schappelijk Hulpbetoon. Dit land ligt in de Uitlandsepolderen werd in 1954 in pacht uit gegeven aan de familie Raap. Daarvoor werd het land gepacht door de familie Hoogvorst aan de Uitlandseweg. In de jaren '70 van de vorige eeuw is het bouwplan 'Uyterland' ont wikkeld en zijn er huizen op gebouwd. In 1963 is het voetbalveld verplaatst en in 1968 werd op het terrein van de 'Kolfweide' het dorpshuis gebouwd, dat 'Kolfweid'werd genoemd. In de afgelopen maanden hebben Callantsoog en Groote Keeten een aantal mensen verloren. Ze wa ren, allen op hun eigen manier, bijzonder voor onze gemeenschap. In juni overleed Rens Roos, 81 jaar. Hij was onder meer hulpstrandvonder en jarenlang kon men in zijn strandpaviljoen genieten van het mooie strand van Groote Keeten. Jannetje Kos-Duit overleed in juli, op 104-jarige leef tijd. Daarmee was ze het oudste lid, de oudste inwo ner van de gemeente en ook van de Noordkop. Jan netje Kos is geboren in Groote Keeten. Haar vader was kaapwachter en ze woonde in het Kaaphuis (op de omslag een foto). In augustus overleed Hans Bolg. Een Duitser met een warm hart voor Callantsoog. Jarenlang woonde hij hier en was al die tijd zeer actief voor de museum boerderij Tante Jaantje. 58 BADPLAATS CALLANTSOOG, KQLLEWIJ

De Clock van Callens-Ooghe | 2014 | | pagina 18