^rSöUDEJANS Jk kognim, Naakt (1973) Naschrift Omdat er verschil van mening bestaat op welke dagen het vroeger kermis was, hebben we de heer Van Gosliga ernaar gevraagd. Onze oud-burgemeester wist zich te herinneren dat de kermis aanvankelijk drie dagen duurde en dat er later een vierde dag (de zondag) bijkwam. Eind 1960 werd de kermis afgeschaft. Recreanten zou den er teveel last van ondervinden! In 1963 ontstond er een nieuw feest. De VVV kwam na melijk op de gedachte om de opening van het badsei zoen te gaan vieren. Dat viel in goede aarde. Het moest dan samenvallen met Koninginnedag. Dus 30 april was voortaan de feestdag en dat is tot de invoering van Ko ningsdag zo gebleven. De geredde bemanning in de zweefmolen. Vraidag 20 april stond in de krant, dat 'r weer raadver gadering kwam over die blootloopers. 's Eivens heb ik 'n pamflet opmaakt en liet 'r 400 van drukke. Nei anderhalve dag had ik ze rondbracht in 't durp. Veerder had ik 'n bord skilderd met de tekst: "Wij wille geen naaktloopers op de Callantsooger stranden" Dus nou maar ofwachte, wat die eivend van 27 april zou oplevere. Op 25 april kreeg ik bezoek van 'n Telegraaf-verslaggever en ok de Skager krant skreef groote stikke over die naakt- looperai. D'r kwam veul volk op of vanzelf en d'r ware d'r meer met Piet Vos spandoeke en borde, die d'r teugen ware. Mense van VARA-radio en KRO-televisie name alles op. Jammer dat 't niks holpen heb, want de raad stemde met vaif vóór en twei teugen, dat 'n stik strand bai paal 16 vrai geven wier voor bloote mense. Op 16 juni bood 'n AVRO-verslaggever aan, samen 'n be zoek aan 't naakstrand te brenge. Wai ginge met de auto van kleinzoon Vincent, 't was mooi weer, dus d'r liepe na- gal wat bloote buike rond. Ik wier niet met hoera ontvan gen, maar kreeg alle gelegenhait m'n miening te zegge, 't Beroerde was, dat ik toch gien gelaik kreeg!

De Clock van Callens-Ooghe | 2014 | | pagina 11