Kermis en schipbreistk Piet Vos Jbz. Piet Vos Jbz. (1888-1979) schreef in zijn boekje 'Het werk en leven van een 75-jarige Callantso- ger' onder meer over de kermis en de stranding van de 'Sirenes'. De kermis in Callantsoog duurde drie dagen: maandag, dinsdag en woensdag. Die dagen vielen altijd in de eerste week van september. De Callantsoger ker mis van 1936 zulle we ons in herinnering houwen. Sundags en Maandags was het stormweer. Gien weer om een hond naar buiten te jagen. De draaimolen had den ze voor de secu riteit maar uit mekaar nomen en de kra men die er stonden waren al in mekaar waait. Maandag- op Dinsdagnacht was 't op z'n hevigst. Bai de kustwacht kwam er een bericht deur dat er een boot in moeilijkhede zat en richting Petten dreef. Het is te begrijpen dat de Callantsogers dat wel aanstond. Op 't laatst hoorden ze hier dat ie Petten al passeerd was, zodat we er in Callantsoog steeds beter voor kwamen te staan. En jawel hoor, teugen dat 't dag was, zat ie op dam vier. Effen voorbai paal 13. (Dinsdag 8 september.) De zee stond teugen duin an, zodat ze niet met de boot in zee konne. Afijn toen hewwe we 't vuurpailtoestel boven op de Seinpost brocht en zoo verbinding met de boot 'Si renes' kregen. Twaalf menschen hewwe we met de broek van 't schip haalt. In de loop van Dinsdag knapte het weer wat op. De kermisexploitanten krege twee dagen extra. Toen maakte ze nog een goeie kermis, 't stroomde menschen naar Callantsoog. We hadde de strandtent al sloten, dat deden we altijd voor de kermis. Hai stond al vol met tenten enz. Dus alles er weer uit en toen ware we weer volop in bedrijf. We hadde het de hele zomer niet zo druk had als toen. De boot zat met z'n voorsteven op dam vier, maar even goed wisten ze hem na veertien dagen vlot te trekken. En toen ging Callantsoog z'n winterslaap weer in. 50

De Clock van Callens-Ooghe | 2014 | | pagina 10