Foto's kijken met de Historische Vereniging Attain, wai stapelde alle skotte en balke op bai de skutting... Ik zeg: "Weer mot ik 'r den mee heen?" "Zet'm maar an de are kant van't durp neer, op de grond van Van de Poll," zai ie. (De plek weer nou de Op 't Landtweg lait.) Nou dat stond main wel an en op 'n goeie dag kwam 'n zeun van Van de Poll, André om samen 'n plekkie uit te zoeken, 't Huis wier opbouwt en later verkocht an de fumilie Tholen uit Amsterdam. Jaars deernei kwam de beeldhouwster Annie Op 't Landt bai ons en vertelde, dat zai in Amsterdam 'n direksiekeit kope kon en vroeg of d'r nag 'n plasie voor was. Ik zeg, "Breng 'm maar nei Callesoog en leg 'm maar bai 't hek van Van de Poll neer. Den komt Jan Honskooten en die zal den wel 'n plekkie anwaise." En zoo kwam 't of ok! 'n Vriendin van An nie Op 't Landt, de schilderes Tine van Doorninck deed jaars deerop presies 't zelfde, 't Was d'r zeker verteld, hoe zai 't doen most! Maar deernei was de maat vol bai Van de Poll. 't Slot was dat de gemeente de grond in bezit kreeg, in ruil voor grond dat grensde an Van de Poli's bezittingen. Die huisies van Annie Op 't Landt en Tine van Doornick, respektiveluk 'Jutter' en 'Kie vit', benne ok in 1942 met de evakuasie sloopt. Ze benne na de oorlog hier niet meer trugkommen. De 'Jutter' staat nou nag in de Ruigeweg richting Ouwe Sluis. Co de Bakker en Lammie de Ruiter De fotobijeenkomsten in het Dorpshuis zijn altijd erg nut tig en gezellig. We gaan er dan ook zeker mee door! We houden even een korte pauze, maar na de zomer zitten we weer in de foyer van het Dorpshuis om oude foto's te bekijken. Noteert u alvast in uw agenda: 8 september, 13 oktober, 10 november, 8 december. Steeds op de maandag, van 14.30 tot 17.00 uur. We gaan ook in het nieuwe seizoen met behulp van een beamer samen met u proberen meer gegevens over de foto's te krijgen. Heeft u vragen of opmerkingen en komen die tijdens een bijeenkomst niet aan bod, zet ze even op papier of mail ze ons, dan komen we er zeker op terug. Inmiddels zijn samen met het Regionaal Archief in Alk maar al 3300 foto's gedigitaliseerd. Via onze website www.historischeverenigingcallantsoog.nl kunt u ook ons digitale fotobestand raadplegen. Verder heeft u hier ook toegang tot oudere exemplaren van 'de Clock van callens- ooghe' en 'de Badbode! 28

De Clock van Callens-Ooghe | 2014 | | pagina 8