As Ik 1,926 Eerste zeumerhuis Tweide zeumerhuis .en derde en kierde IK DEER NAG AH DENK.. r -r^HEHIHNEWNOW cau.an«^,,1kt vos De nalatenschap van Jacob Vos en zijn vader Piet bestaat uit bijzonder veel zaken: foto's, documenten, verhalen, te veel om op te noemen. We hebben al eerder gemeld dat wij dankzij Frits Vos een heel groot deel van deze nalaten schap in ons bezit hebben. We zijn blij zo'n groot aandeel in de geschiedenis van Callantsoog goed te kunnen be waren. De foto's zijn grotendeels gedigitaliseerd, de docu menten worden zo nodig gescand en de verhalen zullen waar mogelijk in De Clock verschijnen. We hebben bijvoorbeeld een groot aantal verhalen van Piet Vos gekregen, die om onbekende redenen niet zijn opgenomen in het boekje As ik deer nag an denk...' In de toekomst willen we die plaatsen in de Clock, maar eerst drukken we twee stukjes af, die wel in het boekje zijn af gedrukt. Piet Vos Hendrik Doorn had 'n direksiekeit te koop, wai rooide de prais en ik kocht dat ding. 't Heb eerst nag dienst dein as noodweuning van de fumilie Kwaks, toen stond 't an de Duinweg halfweg de Keite. M'n bedoeling was al gelaik om d'r 'n zeumerhuis van te maken voor badgaste. Van burgemeister Koster kreeg ik toestemming om 't op te bouwen achter de pastorietuin. Dat was op de plek weer nou de burgemeister weunt, maar den wat meer nei 't durp toe. Deer ware toen nag van die nolletjes, die ok met sleetjes raaie gebruikt wiere as 'r sneeuw lag. 't Huisie kreeg de naam 'Zonneheuvelj ok al deur die nol letjes. 't Was 't eerste zeumerhuis in ons durp en d'r ware liefhebbers zat voor. De huurpreis per week en alles in begrepen was 20 golden, 't Was ok een paar keer in de winter beweund deur mense wier huis ofbrand was. Deur de evakuasie heb 't nag dienst dein voor de fumilie Jacob Bakker Hzn. En toen stond 't an de Abbestederweg, zoo wat op de plaas weer nou de 'Garnekuul' staat. In 1946 is 't weer in 't durp kommen en staat nou an de Op 't Landtweg en het hief nou 'de Eerste'. Piet Vos In 1926 had ik 't eerste zeumerhuis zet en docht, as d'r ienmaal ien skeip over de dam is volge d'r meer. Nou dat duurde ok niet lang meer! Wullem Doedens uit 't Zand had 'n groot werk maakt in Hoorn en had deer 'n direksiekeit te koop. 't Slot was dat ik 'm kocht, zelf deer sloopte en nei Callesoog liet brenge. Nou had ik wel 'n mooi plekkie op 't oog, maar toestem ming om 'm deer neer te zette nag niet. Attain, wai stapel de alle skotte en balke op bai de skutting van Jonkheer Van de Poll, de aigenaarvan 't Zwanenwater en Kooibos. De fumilie weunde zeumers altait in drie villa's die zai hier bezate. Deer stonde hekke en skuttinge om heen want deer mocht gien mens komme! Daags deernei kreeg ik jachtopziener Jan Honskooten bai main en die vroeg: "Wat mot dat Piet Vos?" Ik zee, dat ik deer 'n zeumerhuis op wou bouwe. "Doen dat nou niet," zai ie, "want dat vindt meneer vast niet goed."

De Clock van Callens-Ooghe | 2014 | | pagina 7