ra iimrmi F ri nnscnar Kwekelingen Lekker gegeten Muja Blokker De redactie ging op bezoek bij Jans Rootjens-Baken, één van de drie vriendinnen die in mei van dit jaar hun 80-jarige vriendschap vierden. Het is 1 mei 1934, het nieuwe schooljaar begint en drie meisjes gaan voor het eerst naar de grote school in Callantsoog. Jans, toen Jansje Baken, is geboren op 1 januari 1928 op de boerderij op de Abbestede. Haar ouders waren Jo Baken en Maria Duin. Annie Tensen komt van Groote Keeten en is geboren op 8 oktober 1927. Haar ouders, Klaas Tensen en Gerrie Visser, hadden een boerenbedrijf waar later Klaas Bos woonde. Gurie Blom is geboren op 27 oktober 1927 en haar ouders, Klaas Blom en Maartje Rampen, hadden een boerderij aan de Uitlandseweg. Die boerderij is later overgenomen door de familie Brak. Vanaf de eerste dag klikte het tussen Jans en Gurie. Later is Annie erbij gekomen. In de klas en op het schoolplein waren ze altijd samen. Na schooltijd gingen ze ieder hun eigen weg, maar op zaterdag en zondag zochten ze el kaar weer op. "We liepen niet samen naar school. Ik liep van Abbestee en reed ook wel mee achterop de fiets bij mijn broer Arie. Na drie jaar kreeg ik zelf een fiets." Jans kan zich nog verschillende onderwijzers herinneren. Voor de eerste en tweede klas stond juffrouw List, van wie ze ook breien, haken, borduren en lapjes verstellen geleerd heeft. Bij de derde en vierde klas waren er ook kwekelingen. En meester Geurts, een goede meester, die kinderen hielp die op achter raakten. "Toen Gurie verhuisde ging ik 's zondags naar Annie, maar we hielden contact met haar. Na onze school periode kwamen we geregeld bij elkaar. Gurie ging al vrij jong om met Wim Broersen. Met Annie ging ik naar de Zandtemer kermis, waar ik mijn man heb leren kennen. We zijn ook op eikaars bruiloften geweest. Gurie was de eerste van ons die trouwde, met Wim. Annie trouwde met Jan Geertsema die ze heeft leren kennen op de kermis in Sint Maartensbrug en ik trouwde als laatste met Wil Root jes uit Oudkarspel. Na je trouwen ga je toch een beetje je eigen weg. Maar we bleven elkaar ontmoeten. In 1985 hebben we met z'n drieën juffrouw List opge zocht. Zij was toen ziek en verbleef in het verpleeghuis Oudtburgh in Bergen. Zij was blij verrast ons weer te zien en we hebben mooie herinneringen opgehaald." "We hebben ons jubileum in mei niet groots gevierd. We zijn naar Leeuwarden geweest, de woonplaats van Gurie, waar we in haar service-flat koffie met gebak gebruikten. Daarna hebben we in het restaurant De Grote Wielen lek ker gegeten en bijgepraat over de afgelopen gebeurtenis sen in onze families. Dit willen we toch vaker doen." Bezoek aan juffrouw List 1985. Links Gurie, staand Jans, juffrouw List en Annie. Reünie 1 mei 2014 in Leeuwarden. Annie Geertsma-Tensen, Gurie Broersen-Blom en Jans Rootjes-Baken. Foto: Mariska Zwaan 26

De Clock van Callens-Ooghe | 2014 | | pagina 6