Scholieren Naast melkman ook verenigingsman Het gezin Boeder in de lege winkel 's Zomers had het echtpaar er hulp bij, zowel in de winkel als bij het venten. Er werd gereden met een Goliath op drie wielen en met de bakfiets. Later werd het een volks wagenbusje. Er was geen gebrek aan personeel. Jannie heeft keurig een lijst bijgehouden met totaal 39 namen. Veel tieners vanuit Callantsoog, maar ook van buiten. Er zijn zelfs huwelijken ontstaan onder het personeel. De sfeer was altijd gezellig, ondanks het drukke werk. Ook hun eigen kinderen hielpen mee. Jaap hield ook het weer bericht bij. Dat werd elke dag op een schoolbord geschre ven, dat buiten de winkel hing. Als extra service voor de klanten. Het 25-jarig bestaan werd feestelijk gevierd met een koopjesweek en een kleurwedstrijd voor de kinderen. In 1980 stopte Jaap met de melkhandel. Na een auto ongeluk lag hij acht weken in het ziekenhuis en besefte hij de kwetsbaarheid van een eigen zaak. Er was geen opvolger want geen van de kinderen wilde erin stappen. Het werd een grote overgang van eigen baas met een ze vendaagse werkweek naar een leven in loondienst. Maar voor de oudere dorpelingen bleef hij toch de melkman. Jaap was een verenigingsmens. Naast zijn melkhandel zat hij in de toneelclub, in de middenstandsvereniging, oudercommissie, sportraad, VVV-evenementen, Oranje comité en allerlei commissies. Hij wist dit goed van zijn bedrijf te scheiden, want als hij tijdens een vergadering zijn mening uitte kon het wel eens gebeuren dat de men sen niet meer in zijn zaak kwamen. In de zomer van 1979 werd voor het laatst gevent samen met zoon Arno. In maart 1980 hield de winkel uitverkoop met flinke kortingen. Daarna moest er verhuisd worden van het Dorpsplein naar de Duinroosweg, zodat de winkel met woonhuis leeg en direct aanvaardbaar verkocht kon worden. Dat is gelukt. Het pand is later gekocht door de heer Kater. 25

De Clock van Callens-Ooghe | 2014 | | pagina 5