wn Opening Notulen vorige vergadering In- en uitgaande post Penningmeester Kascommissie Bestuur Verslagen van de activiteiten Excursie Rondvraag Pauze Sara Planting Zoals gebruikelijk opent Dries de vergadering en heet ons allen welkom. Bij wijze van inleiding vertelt hij de ver gadering dat hij de vergadering van de Dorpsraad heeft bezocht en daar schoot hem het gedicht Merck toch hoe sterck, dat velen wel op school geleerd hebben, te bin nen. De plannen voor een nieuwe parkeerplaats bij het Zwanenwater werden meegedeeld, maar ook de plannen om de Nolletjes voor Callantsoog plat te maken ter ver groting van de parkeerplaats de Kiefteglop. We tekenen bezwaar aan evenals de Dorpsraad en Wim Klomp van Natuurmonumenten. Worden akkoord bevonden. Nog bij de gemeente Zijpe een verzoek ingediend om de nummersteentjes die in ons bezit zijn gekomen, op de be graafplaats te mogen plaatsen. We hebben nu toestem ming, dus dat hopen we deze zomer te doen. We hebben 458 leden. Het financieel jaarverslag ligt ter inzage op de tafels. Geen opmerkingen. Nel Raap en Muja Blokker deden de kascontrole en al les was in orde. Wim werd geprezen omdat het er prima uitzag, er werd decharge verleend. Nel en Muja hun tijd zit er op; zij worden bij deze opgevolgd door Wil Schutter en Piet Beun. Geen wijzigingen, maar er wordt dringend een nieuw bestuurslid gezocht. Callinger Erfgoed: Dick Leguit doet verslag, het bezoekersaantal was iets hoger, mede door de vele scholieren die Tante Jaantje bezochten. Dick verlaat aan het einde van dit jaar het bestuur van Callinger Erfgoed. Hij vraagt of vrijwilligers zich willen melden om de boerderij schoon te maken. De raamluiken moeten vervangen worden. Het aantal vrijwil ligers om te gidsen is nog steeds prima. Redactie: Er worden leuke reacties over de Clock ontvangen. Foto middagen zijn er op een aantal maandagen in het Dorps huis geweest en die worden goed bezocht. Er zijn al meer dan 3300 foto's gedigitaliseerd. Lammie wordt bedankt De molen: Kees Schagen doet verslag. Bij het smeren van de as heeft hij hulp nodig dus die wordt gezocht. Hij zou ook wel meer willen draaien maar de wind zit niet altijd gunstig. Begraafplaats: In de zomer wordt nog steeds gewerkt aan het onder houd op dinsdagmiddag van 13.30 tot 15.30 bij goed weer. Sara deelt mee dat ze Callantsoog gaat verlaten dus ook haar werk bij de werkgroep zal stoppen. Als niemand de gelederen komt versterken, ziet het er somber uit want met twee personen, Ank en Wil, is het niet te doen. Het zal dus anders moeten. Ze hoopt vurig dat er versterking komt. We gaan dit jaar op 24 mei, de reis voert ons naar Katwijk en Leiden. We bezoeken een museum in Katwijk en in Leiden en daar zal ook een rondvaart gemaakt worden. Tussen deze bedrijven door genieten we van koffie met gebak en een Brabantse lunch. Bij een deelname van 40 personen gaat het door en de kosten zijn 53,- p.p. Geen opmerkingen. Daarna verzorgt de heer J.T. Bremer een boeiend en ook humoristisch verslag over zijn jongensjaren tijdens de Tweede Wereldoorlog in Den Helder. En ook over de wijk de Visbuurt, dat bracht veel herkenning. Het was een leuke avond. 40

De Clock van Callens-Ooghe | 2014 | | pagina 20