nHBSrtHtufT lisin i iinrmil HOTEL 'Altijd wind, altijd stuifzand op het strand. Twee keer heb ik het meegemaakt dat er een piepklein hoornschelpje in mijn oog terecht kwam. De eerste keer kon de huisarts het verwijderen. De tweede keer moest ik op een zondag helemaal naar het ziekenhuis in Den Helder om het eruit te laten halen. Een badgast bracht mij er per auto heen. Uitkijkpost de Seinpost diende verhard te worden. Moes ten we veertig balen Portwall cement de trap opsjouwen. Elke keer drieënvijftig treden met zo'n baal op je nek! En dan nog het schuin oplopende paadje bovenop naar de top. Onderaan stond de ouwe brandweerauto die water via een brandslang omhoog pompte. En dan ter plekke cement mengen en aanbrengen. Het cement hield niet lang en verdween langzamerhand. Op een kouwe win terdag, het sneeuwde, brachten we er een schelpenlaag aan. Peter van Muijen stond er met een grote kraan waar een cementemmer met schuifbodem aanhing. Aan de duinvoet lag een lading schelpen gestort. De emmer werd door één man vol geschept, naar boven gehesen en ge leegd in de kruiwagens. Vier man waren bezig met ver spreiden en egaliseren. Banken hebben we er ook neer foto familie Janson gezet. De trap omhoog hadden we al eerder vervangen. Die was korter geworden dan de oorspronkelijke door de aanleg van een stuk tegelpad onderaan. In het voorjaar werd er op de Buurt gras gezaaid. Dan de grond goed nat gemaakt zodat het gras mooi opkwam en het veld weer groen werd. Maar in de zomermaanden parkeerden vele dagjesmensen hun auto's er op, het gras werd geel, verdween en dan werd het er een zandvlakte. Op twee rietakkers langs het pad naast het Kooibos gin gen we dan maaien, laadden een wagen vol en strooiden die rietstengels tegen het stuiven op de Buurt." "Voor Koninginnedag waren we ook in de weer. Hekwer ken zetten op de Buurt voor de kinderspelen en 's mid dags weer opruimen. Toen koningin Beatrix op bezoek kwam moesten we alles nalopen en opknappen. Wel 1000 vierkante meter graszoden hebben we gelegd om veldjes her en der er frisgroen uit te laten zien. Veel werk hadden we aan het bomen planten op de in aanleg zijnde camping Tempelhof. Dat ging onder leiding van iemand uit Wageningen van het Landbouwschap. Met de schop moesten we gaten graven van 50 cm breed en 50 cm diep waar de bomen in kwamen te staan, om het hele terrein heen. Door de taaie graslaag waren we er met drie of vier man een aardige tijd zoet mee. Slootkanten maaien met de zeis was een ander terug kerend handwerk. Net als de voetbalvelden onderhouden. De vroegere ingang naar de voetbalvelden bevond zich achter het VVV-bosje. De parkeerplaatsen lagen op de Garnekuul, waar nu die platte bungalows staan. Twee velden waren er. Het eerste was voor de Callantsoger voetbalwedstrijden en het tweede voor recreatie van de badgasten. Ze konden er vliegeren en een balletje trap pen en zuks. Kunstmest uitstrooien met de hand en met een motormaaier de grasmat kortwieken. Wat maakte dat ding een herrie. En geen oordoppen zoals tegenwoordig." 34

De Clock van Callens-Ooghe | 2014 | | pagina 14