mm stijl jr nülllüH Dl OjIII Strandwerken Dymph Molenaar Theo Janson (78), een bekend gezicht 'langs de weg' in vroegere tijden. Overal aan het werk voor de gemeente. Eerst bollenboer van professie op zijn eigen bedrijf aan de Uitlandseweg. Hij pachtte grond van de familie Vel en woonde in het huis waar nu Wim en José Barten minicamping 't Klinkertje runnen. Theo zocht ander werk toen het bloembollen telen niet voldeed aan de verwachtingen. Theo: "Op 1 april 1968 werd ik in Callantsoog aangeno men door burgemeester Correljé als gemeentewerker. Cor Bijpost was chef gemeentewerken en werd dus mijn directe baas. Willem Rampen en Gert Hoek waren hier in het dorp de medewerkers en in Groote Keeten waren dat Jan van der Ham en Cor Eradus. Winterdag kwamen die af en toe naar de werkplaats hier als er reparaties, timmer- en schilderkarweien uitgevoerd moesten wor den. Een jaar later kwam Piet Bleijendaal er bij. In de loop van de tijd breidde de ploeg zich uit met Cor Genet, Kees Bleijendaal, Marco Mud, Ab Schagen, Nico van der Fluit. Onze werkplaats lag achter het gemeentehuis, daar waar heel vroeger de ouwe brandweer gestaan heeft. We kregen er na enige jaren een grotere werkruimte van de gemeente bij, in de boerderij waar nu de Hyksos zit. We beschikten er over de dors en het achterom. En daar kon een kachel branden! (Kees en Nel Raap woonden er in die tijd. Later waren Bob en Hilly Oele de bewoners). Vervolgens beschikten we voor het kleinere werk over een flinke bakstenen schuur, die eerder in gebruik was als brandweergarage. Op die plek staat nu het KNRM- gebouw." "Voor Hemelvaartsdag moest alles op het strand klaar zijn. Drie houten trappen plaatsen was elk jaar een heel karwei. We begonnen bij de Abbestederweg-opgang die naar de strandtent van Nic Smit voerde." 1974 Paviljoen Nic Smit 32 foto familie Smit

De Clock van Callens-Ooghe | 2014 | | pagina 12