bisteren is gescnieG til s :ie \3 K0\g). 1# Krantenberichten 2013 Muja Blokker, Dymph Molenaar Foto's Jan Corts 21-01 Twee schaatsers zakken tot aan de oksels door het Zwanenwaterijs. Bereiken zwemmend en ijs brekend onderkoeld vaste wal. 21-01 Dat verdient een bloemetje: Marjo Boeder over handigt voorzittershamer Educatieve Vorming Volwassenen Zijpe, sinds 1996 onder haar hoe de, aan opvolgster. 26-01 Pieter Jan Vos, architect, komt met eigentijdse ontwerpen goed uit de bus. Waaronder bijvoor beeld in aanbouw zijnde dokterspraktijk Jewel- weg 8c. 07-02 Verzoek: te hoge verkeer remmende bollen in wegdek vervangen door 'normale' drempels. Bewoners van Fazantenweg lopen averij op aan onderste regionen automobielen. 18-02 Rietschermen door vrijwilligers stuk voor stuk op hun plaats gezet. 'Vogelgluurders' kunnen zich binnenkort in nieuwe observatiehut Zwa- nenwater uitleven. 28-02 Zakje chips en turndiploma voor Nikki Kroon. Halsbrekend hindernissenparcours goed afge legd. Demonstratie jonkies turnvereniging. 09-03 VVV blijkt failliet. Tsunami van verbazing en on geloof slaat door dorp. Huurders en verhuurders van reeds gedane boekingen de sigaar. Wat nu? Druk overleg gaande. 11-03 Parkeermeters op afvalhoop. Blauwe zone doet intrede. Even wennen om parkeerschijf in te stel len bij aanvang stallen voertuig. 21-03 Op Abbestede vierden Jaap (85) en Bets (81) Zwaan zestig jaar samenzijn. Vier kinderen, elf kleinkinderen plus aanhang feestten mee. 28-03 Moeder en zoon op pedalen, Hellen en Jesper Sterkenburg trainen voor bergrit Alpe d'Huez. Opbrengst voor strijd tegen kanker. Jesper verzamelt ook statiegeldbonnen bij AH. (Totale eindbedrag: 1100,-). 08-04 Hoogwerker brandweer voorkomt erger. Schoor steenbrand Duinweg snel onder controle. Wel waterschade in woning. 17-04 Duinkonijn holt in aantallen achteruit langs hele kust. Boswachter Lucien Knol zag voorheen 200 stuks op telronde. Nu maar 2 knagertjes. 18-04 Tennisclub 't Oghe jongt weer aan met dertig jeugdleden. Banen als vanouds op woensdag middag gevuld met meppende kinderen in trai ning. 07-05 Bibliotheek in nieuw sterk gekrompen jasje ver der als plug-in biblio aan Dorpsplein op nummer 38. Collectie van 1100 boeken ondergaat regel matig verversing. 22-05 Zandsuppletie vooroever levert niet alleen veilig heid maar ook basismateriaal sculpturen maken op het strand. Workshop helpt u op weg. 05-06 Voedselbank voor vogels. In Groote Keeten strekdammen voorzien van elastocoast tegen erosie. Goede bodem voor algen en wieren. Schelpdieren profiteren van holle ruimten. 13-06 Feestweek begonnen 40 jaar bestaan Franken- daelschool. Elke dag evenement: circus, spon sorloop, jiu jitsu, attenties maken, dans-, sport en speldag. Reünie leerlingen en onderwijzers 1973 tot besluit. 26-06 Nieuwe natuurgebied Zandpolder aan Duinweg goede ontwikkeling. Allerlei water-, trek- en an dere vogels weten nieuwe etensplek te vinden. Uitbreiding met acht hectare volgt. 01-07 Levende beelden houden kunstmarkt netjes. Zonnige dag om rond te struinen tussen de kra men van meer dan veertig kunstenaars. 11-07 Wim Lastdrager overleden op de leeftijd van 93. Bekend als meester Lastdrager, modern hoofd lagere school. Zette zich op allerhande gebie den in voor de Historische Vereniging.

De Clock van Callens-Ooghe | 2014 | | pagina 8