Concurrentie De kerk Noot: peerhuisjes schoten als paddenstoelen uit de grond. Zo mers reden we met drie groentewagens, die gestald ston den in de garage van Kees Zwaan (nu Pizzaria) aan de Duinweg. Ik was toen al getrouwd met Marjo en woonde op de Abbestederweg. Van huis uit hoefde ik alleen maar het land over te steken om de auto op te halen. Mijn vader en ik haalden om vijf uur de wagens op en reden door het dorp naar de winkel om ze daar op te laden en klaar te maken voor de wijken. Het gebeurde weieens dat we wat laat waren en dan zat opa Kalf kwaad op ons te wachten op een kist bij Kees Zwaan. Die man was altijd vroeg op en ging vroeg naar bed. De eerste die we altijd gedag zei den was Jan Blaauwboer de slager, ook altijd vroeg bezig. En de bakker, maar die zag je niet, die was in de bakkerij. In de zomer hadden we hulp van de familie Schagen. Jan, Ab en ook Corrie Schagen hebben bij ons gewerkt. Als zomerhulp hadden we verschillende jongeren. Veel last van concurrentie hebben we niet gehad. Toen we hier kwamen, ventte er een groenteboer uit Schager- brug met paard en wagen. Hij heette Broens en had hier en daar wat vaste klanten. Jaren later kregen we concur rentie uit Barsingerhorn. Deze man kwam alleen 's zo mers, maar mijn vader had een truc bedacht. Voordat we begonnen met venten, strooiden we wat bloemkoolbla deren op de Previnaireweg, de Zeeweg en op de Op 't Landtweg. De man van buitenaf moest dan denken, dat we daar al geweest waren en ging een andere kant op. Zo konden wij rustig een andere wijk nemen en later naar de eerder genoemde weggetjes gaan. De eigen middenstand hield zich toen bij zijn eigen pro ducten. De kruidenier verkocht geen sinaasappelen en de melkboer verkocht zijn melk. We hadden fruitzakken met een tekening van de kerk. De naam Langeveld moest er op en Callantsoog. Wij von den de kerk het symbool van Callantsoog en een her kenningspunt voor de badgasten. Er was een speciale papierfabrikant die altijd voor de zomer langs kwam om te vragen wat je aan zakken nodig had. Dat was altijd gokken, de tekst werd weieens veranderd, maar de kerk moest erop blijven. We hebben ook grote klanten gehad. We leverden aan Hotel De Vries, later Rademakers, De Wijde Bliek en Pen sion Seinpost van Grietje Kater. De drie grote hotels van die tijd. Je moest natuurlijk kwaliteit verkopen dan behoud je je klanten. Bertus en Marjo trouwden in 1966. Zij hebben drie kin deren: Monique (1966), Marco (1967) en Dennis (1972). De groentewinkel is in 1983 opgeheven en zij zijn verder gegaan in de supermarkt aan het Dorpsplein. 1989. Bertus en Marjo in de supermarkt. Foto: Ad Windig

De Clock van Callens-Ooghe | 2014 | | pagina 6