w verenigingsjaar 2013 w Inleiding Ledenbestand Bestuur Activiteiten Zoals menig jaar is begin januari de tijd om het jaarver slag van de vereniging te maken. De grootste verandering was toch wel dat we gestopt zijn met het HIP (Historisch Informatiepunt) daar de biblio theek nu op een heel andere manier beheerd wordt en daar geen plaats meer voor was. Lammie en Co staken er veel tijd in en dan moet het ook een goede plaats hebben. Misschien kan het later nog weer opstarten. Om diezelfde reden was het ook niet meer mogelijk de fotomiddagen daar te organiseren. Dus moesten we een nieuwe locatie zoeken en die hebben we gelukkig gevon den in het Dorpshuis. Daar hebben we een fantastische ruimte met beamer tot onze beschikking. De middagen worden goed bezocht om de namen bij de foto's te vinden. De excursie ging dit jaar naar Schoonhoven, ondanks de vreselijke kou was het een heel gezellige dag en het Zil vermuseum zeker de reis waard. Dit jaar is ons ledental weer verder gedaald tot 459. Dit is mede veroorzaakt doordat we ook dit jaar een aantal leden door overlijden verloren. We blijven hopen dat er toch jonge mensen lid willen worden. Na het vertrek van Cor Spijker is er gelukkig wel een nieuw lid bijgekomen, namelijk Erik Zwaan. Daar zijn we erg blij mee. Sara Planting De Clock De redactie zorgt er steeds voor dat we viermaal per jaar een mooi en lezenswaard blad krijgen. Na het vertrek van Lucas Pouwels is het team versterkt met Frans Schoonaard. Het digitaliseren geeft ook nog steeds extra werk, het wordt allemaal gedaan samen met het Regionaal Archief Alkmaar. Voor dit alles is het zeer belangrijk om de namen bij de foto 's goed te achterhalen. Molen Onze nieuwe molenaar, Kees Schagen, doet het goed, hij heeft ook al de vuurdoop meegemaakt bij de eerste najaarsstorm; toen is de bovenkap eraf gestormd. Kees heeft alles weer gerepareerd, samen met aannemer Van Daele. Begraafplaats Alles gaat gewoon door. Er zijn veranderingen op de be graafplaats, maar het loopt allemaal weer. We gaan ons nu op de gemeente Schagen richten voor een plek voor de oude nummersteentjes die we hebben ontvangen. We proberen het weer opnieuw. Het aantal medewerkers is nog steeds drie, wel wat wei nig. Wie o wie wil ons versterken? Eén keer per maand zit de Historische Vereniging Cal- lantsoog in de foyer van het Dorpshuis om oude foto's te bekijken. Hier hebben we ook de beschikking over een beamer om foto's te projecteren. Samen met u proberen wij meer gegevens over deze foto's te krijgen. De vori ge bijeenkomsten waren erg nuttig en gezellig. Heeft u vragen of opmerkingen en komen die tijdens een bijeen komst niet aan bod, zet ze even op papier of mail ze ons, dan komen we er zeker op terug. Tot en met juni zijn de volgende data gepland: 14 april, 12 mei en 16 juni. Steeds op maandag, van 14.30 tot 17.00 uur. Inmiddels zijn samen met het Regionaal Archief in Alk maar al 3300 foto's gedigitaliseerd. Via onze website www.historischeverenigingcallantsoog.nl kunt u ook ons digitale fotobestand raadplegen. Verder heeft u hier ook toegang tot oudere exemplaren van 'De Clock van callens-ooghe' en 'De Badbode'.

De Clock van Callens-Ooghe | 2014 | | pagina 20