MgemeM Ledenvergadering 2014 Het hart op de tong Agenda Dominee Frederik Anthonie France werd in 1923 beroe pen naar Jisp, waar hij in 1941 zijn veertigjarige ambtsju bileum vierde. Floofdonderwijzer Johan nes Langhorst vertrok in 1922 naar Den Helder. Maria Anna Thierbach Paris vertrok op 3 maart 1922 naar 's Gravenhage. Dirk Johannes Modder, kustarbeider, woonde van 1913 tot 1921 in Groote Keeten. Jacob Melk vertrok op 10 december 1928 naar Nieuwe Niedorp. Conclusie: Met inachtneming van het gedicht van Rutger Kopland, een voorzichtige aanname. In het Callantsoog van de dertiger jaren was de sociale controle groot, soms 'verstikkend'. Een kleine hechte ge meenschap waar 'het hart op de tong lag', welke weinig nuanceringen in het woordgebruik kende. Een 'buitenpoorter', die ook nog het voornemen had de wereld te gaan verbeteren, had het moeilijk bij de autoch tone Callantsogers. Bronnen en literatuurlijst Wel en Wee, NH kerkgemeente van Callantsoog 1570-1925, Jb. Baken Gzn. Uitgever en datum nn. Niet om het gewin, maar voor het gezin, Ton Oosterhuis, Sdu Uitgevers 1988. De geschiedenis van de verbruikscoöperatie in Nederland vanaf 1865. De coöperatie-opzet, structuur en werkwijze, Prof.dr. G.J. ter Woorst, Teleac 1989. Middenstand deel 4, onder redactie van Eelco Beukers, Uit geverij W. Books 2012. Callantsoog en Groote Keeten vroeger, Uitgave firma Leguit Callantsoog 1988. Een unieke kijk op een eeuw Callantsoog Groote Keeten, uitgave Historische Vereniging Callantsoog 2001. Diverse bronnen verkregen via het internet: www.books.google.nl Elke dag weer door de hoog ste motieven bepaald, Frank van der Goes 1859-1939. www.archiefalkmaar.nl krantenverslagen en genealo gische gegevens. www.peacepalacelibrary.nl Vrijheid van geweten, ook voor den krijgsdienst. Vrijdag 11 april, aanvang 19.30 uur in het dorpshuis 'Kolfweid'. Notulen Algemene Ledenvergadering van 19 april 2013 Zie De Clock jaargang 28 nr. 2 biz. 34. In- en uitgaande post Jaarverslag secretaris Zie blz. 20 van deze Clock Financieel verslag 2013 en begroting 2014 De stukken liggen op de tafels Kascommissie Daar Lucas Pouwels de kascommissie heeft verlaten, neemt Dick Leguit nu zijn plaats in. Nel Raap en Muja Blokker nemen de andere plaatsen in. Er zijn dit jaar geen wisselingen. Bestuur Na het vertrek van Cor Spijker zijn we blij dat Erik Zwaan die plaats wil innemen, verder geen wisselin gen. We zouden er nog graag een bestuurslid bij wil len hebben. Is er iemand die er tijd voor heeft? We horen het graag! Verslagen Callinger Erfgoed activiteiten Excursie Rondvraag en aansluitend pauze Na de pauze zal de heer J.T. Bremer een lezing hou den over zijn jonge jaren in Den Helder.

De Clock van Callens-Ooghe | 2014 | | pagina 16