van Helaas ontvielen ons in 2013 de Wmkende leden: mw. R. Rotgans dhr. D. Griffioen mw. J. Bijvoet dhr. J. Kraakman dhr. I. Kramer dhr. K. Oussoren mw. J. Vriesman mw. W. Braune mw. J. Coebergh mw. W. Koning dhr. J. Doorn mw. M. Rietveld dhr. T. Schoots dhr. W. Lastdrager dhr. T. IJff dhr. A. Bakker dhr. J. Leezer 6. 7. 10 Maar liefst acht reacties kregen we binnen op de foto op bladzijde 73 van de vorige Clock. Heel veel dank daar voor! Neemt u de foto er nog even bij; hier komen de namen van links naar rechts. 1. Dit blijkt lastig: we kregen verschillende namen, waarschijnlijk is het Cor Paarlberg of Klaas Hoog- schagen. 2. Gerrit Baken (van boerderij Holstein, dus werd hij Gert van 't Hol genoemd. Volle neef van de vader van Tiny Nijboer-Baken, een van de inzenders). 3. Jaap Brugman. Woonde in Julianadorp en was ge trouwd met Annie Swaerts, een zus van Casper Swaerts. Hij was secretaris van het Waterschap (of van de polders Callantsoog en 't Hoekje, daar zijn de inzenders het niet over eens). 4. Klaas Kos van de Helmweg in Groote Keeten, zijn vrouw Jannetje Kos-Duit is al bijna 103. 5. Cor Hoogschagen van de Hoeve Voorwaarts aan de Voorweg in Groote Keeten, ge trouwd met Jacoba Kruisveld. Jan van der Plas van de Abbestederweg. Cor Oskam van de Uitlandseweg. Zijn zoon Frans herken de hem op de foto en stuurde een re actie. Teun Mooij (Teun de knuppelaar). Dan de soort vergadering. We kregen drie mogelijkheden: Hollandse Maatschappij van Landbouw, Oorlogsschade commissie, of Polderbestuur van de polders Callantsoog en 't Hoekje. De meeste lezers dachten dat het op de foto gaat om het Polderbestuur. We kregen daarbij ook nog extra informatie: de meeste personen rond de tafel zijn Ingelanden. Tot Ingeland kon je verkozen worden als je in de polder eigen gronden bezat. Voor de polder 't Hoekje waren Jaap Brugman en Klaas Kos de schouwmeesters en voor polder Callantsoog schouwden Jaap Brugman en Teun Mooij de sloten. Alle lezers die de moeite namen om te reageren, nog maals hartelijk dank! bij het ter perse gaan van De Clock bleek dat J. Belonje het heeft beschreven: de heer Brugman was in functie bij de polders Huisduinen, Callantsoog, Schagerwaard en 't Hoekje. Waarvan akte.

De Clock van Callens-Ooghe | 2014 | | pagina 10