ra moe Y Een dochter! Een zoon! Naar school Werk en gezin Voor 2014 wensen we u gewondheid en 'voorspoed. Fijne feestdagen naucens het bestuur vast de Hkioriscke Vereniging CallaMlsoog en de redactie vcui De Clock Historische Dymph Molenaar Het merkwaardige feit deed zich voor: We zijn helemaal de kinderen van Willem en Riet van den Berg vergeten in het verhaal over hengelsportwinkel 't Vissersparadijs. Dat zat ons niet lekker, dus Riet opgebeld en voorgesteld om in een vervolgstukje over hen te vertellen. Aldus geschiedde. Riet aan het woord: "Martha is ons oudste kind. Geboren in De Bilt op 4 februari 1958. Dat gebeurde in een soort babyhuis dat men toen nog wel kende. De verblijfskos ten waren ƒ12,50 per dag, stijf aan de prijs in die jaren. Er waren complicaties bij de geboorte en ik bleef maar koorts houden. Ik lag daar elf dagen. Daarna naar huis per ziekenauto. Ik hoestte zo zwaar, de dokter dacht aan longontsteking. Dat was het niet, het bleek trombose te zijn. Na één week thuis belandde ik zodoende in het zie kenhuis en bracht er de volgende zes weken door. Mijn moeder nam baby Martha onder haar hoede gedurende deze periode." "En Arie kwam, geheel 'volgens het boekjej ook in De Bilt, op 1 juni 1960 ter wereld. Wel voor de veiligheid in het ziekenhuis vanwege de trombose. (Later vonden we die datum erg grappig, want 1 juni is de start van het nieuwe visseizoen). We woonden net nog in het onbewoonbaar verklaarde pandje en waren druk bezig met het opknap pen van ons volgende huis aan de Hesseweg. Arie was de eerste stamhouder in de familie Van den Berg." En Riet vertelt verder: "We verhuisden naar Callantsoog in 1964. Martha zat tot die tijd op de kleuterschool in De Bilt. Dus hier kwam ze in de eerste klas van de lagere school terecht. Arie vond kleuteronderdak bij juffie Nel Roggeveen. Na de lagere school ging Martha naar de huishoudschool in Schagen.Arie koos voor de ambachts school en wilde metselaar worden. Hij trad dus in de voet sporen van zijn vader." "Martha vond haar eerste baan in het kruidenierswinkeltje van de familie Bregman. Dat winkeltje op de hoek, in 't Buurtje. Ze pakte de bestellingen in, door de klanten per boodschappenlijstje opgegeven, waarna deze rondge bracht werden. Later werkte ze in de 'grote' Centrawinkel, bij de familie Van Dalsem. En na verhuizing naar Den Hel der bij Torro (werd Edah, is nu AH). Bram kwam op haar pad en ze werden een stel. Ze woonden eerst in Callants oog, vervolgens in Den Helder, waar hun kinderen, een zoon en een dochter, zich aandienden. En tegenwoordig wonen ze in Julianadorp. Arie metselde en woonde in Amsterdam en trouwde met Jacqueline. Ze kregen een zoon en een dochter. Jammer genoeg hield het huwelijk geen stand en een scheiding volgde. Na enige tijd besloot hij ander werk te zoeken en vond dat bij de firma Appelman, gespecialiseerd in het bouwen van luxe open haarden. Sandy werd zijn nieu we partner. Samen met haar werd hij vader van nog een dochter. Vanwege de beroerde huizenmarkt wonen ze beurtelings in zijn huis en in haar huis, allebei in Almere'.' foto uit collectie Martha Kiefte-van den Berg A

De Clock van Callens-Ooghe | 2013 | | pagina 5