van Simon Ybfsdhoor Wat is de mens, dat U aan hem denkt, het mensenkind, dat U naar hem omkijkt. De Here zegene u en behoede u. De Here doe zijn aangezicht over u lichten en zij u genadig. De Here verheffe zijn aangezicht over u en geve u vrede. Tekenaar C.J. Dral De heer C.J. Dral was tekenleraar aan de Kweekschool (opleidingsschool voor onderwijzers en onderwijzeressen in het lager onderwijs). Hij was met ziekteverlof gestuurd maar had toch graag iets om handen. Rina Verschoor was een oud leerling van hem en ook hij en zijn vrouw waren kerkelijk geïnteresseerd zodat de fami lie Dral al gauw niet meer uit de kerk van Callantsoog was weg te denken. Hij ontdekte mankementen aan de preekstoel die hij, na overleg met de kerkenraad, wist te herstellen. Hij tekende onder andere een kaartje met de kerk om als groet bij vreugde of verdriet bij de bloe men te doen, evenals vele andere tekeningen van de Callantsoger kerk. Over de bijbeltekst uit psalm 8, die in de toren hangt, is nog iets te vertellen. Wij liepen samen bij mij (S. Verschoor) in het land. Zo lopende en kijkende richting de duinen kwamen we bij de dam die vanaf de Zuidschinkeldijk toegang gaf tot het land. Die dam had ik gemarkeerd met een paar houten palen (meer dikke planken) De heer Dral zag direct de kwaliteit van het hout. "Zo, dat is mooi hout," zei hij, 'Amerikaans grenen, daar zou ik wel wat van kunnen maken." "Dat kan," zei ik royaal, en we trokken de latten die er nog maar pas in stonden, er weer uit. De heer Dral was een resoluut en gedreven persoon. Wat hij zei, dat deed hij. Voordat hij de hardhouten plan ken thuis had, had hij zijn plan al klaar. Psalm 8 zou het worden: Eigenlijk heeft hij daar onverantwoord hard aan gewerkt. Door de verkeerde houding waarin hij dit werk deed, liep hij een trombose op die hem bijna het leven heeft gekost. Maar nu hangt het in de toren op een plaats waar je blik naar toe getrokken wordt. De priesterzegen aan de muur achter de preekstoel, uit hout gesneden, is ook van zijn hand: 74

De Clock van Callens-Ooghe | 2013 | | pagina 14