Het Bestuur hoeveelheid andere activiteiten als excursies, lezingen en exposities. En dan zijn dit alleen nog maar de verdien sten die hij heeft voor ónze vereniging." Zover Cor. Wim Lastdrager vond dit wel erg veel eer en schreef in zijn dankwoord: "Veel lof is mij toegezwaaid. Misschien wel te veel, want ik doe het werk voor de Historische Vereniging niet alleen. Met mij zijn er nog tientallen vrijwilligers die zich inzetten." Wim stuurde aan, wist wat hij wilde en werkte ook daad werkelijk mee bij de realisering van de plannen, zolang hij dat lichamelijk kon. Op 28 april 2000 kreeg hij in Amstelveen, om zijn vele ver diensten, ook daar, van de burgemeester de versierselen uitgereikt van Lid van de Orde van Oranje Nassau. Ons bestuur was er getuige van. Op 18 juli 2011 overleed Corry. Wim twee jaar na haar, op 4 juli. Zijn laatste jaren zijn niet de gemakkelijkste ge weest, ook niet voor dochter Erica, die haar ouders tot het einde ondersteund en verzorgd heeft. Mijn echtgenote en ik zagen dat als we Wim opzochten, thuis, in het zieken huis en in het verzorgingshuis. Altijd nog vol belangstel ling voor Callantsoog. Op de rouwkaart prijkt een aquarel met een duindoorkijk naar zee. Als een schip is Wim nu achter de horizon van de tijd verdwenen. Maar wie schrijft, die blijft. In co-productie heeft Wim voor de Historische Vereniging Callantsoog de volgende brochures en boeken uitgege ven. (Denk daar niet te min over. 'Een unieke kijk...' kostte twee jaar aan voorbereiding.) Callantsoog en Groote Keeten vroeger, 1988. Met Corry, teksten bij het fotoboek van Ad Windig: Het dorp Callantsoog, 1991. Wetenswaardigheden over Callantsoog,1993. en: Wissenswertes über Callantsoog, 1993. aangevuld en herdrukt in 2002 als: Van Callinge tot Callantsoog, 2002, en Von Callinge bis Callantsoog, 2002. De weidemolen van Callantsoog, 1994. De geschiedenis van het beeld De Vis serman en van degene die het maakte, de beeldhouwster Anna Op 't Landt, 1997. Een unieke kijk op een eeuw Callantsoog en Groote Keeten, 2001. Tenslotte: veel artikelen in 'De Clock! Wim Lastdrager met Jannie Provily en Theo Kok op pad voor 'Een unieke kijk... 43

De Clock van Callens-Ooghe | 2013 | | pagina 3