Willem Lastdrager, geboren in Oen Helder, thuis in Amstelveen en verknocht aan Callantsoog W Dries Blokker Wim Lastdrager werd op 18 april 1920 in Den Helder geboren. Hij doorliep er de Mulo, bezocht de Kweekschool, behaalde het diploma, werkte tijdelijk in Berkhout en Hoorn. Hij dook de laat ste twee jaar van de oorlog onder bij zijn schoonouders en studeerde economie. In 1945 werd hij onderwijzer aan de Openbare Lagere School in Tuindorp en hij trouwde in augustus 1946 met Corry van Bremen. samen met Jacob Vos en Kees Schaap de redactie van 'De Clock! Het deed me denken aan Jac. P. Thijsse, an derhalf jaar onderwijzer in Den Burg maar daarna heel zijn leven verbonden met Texel. Samen met Corry, of al leen, bracht hij veel weekeinden door in Callantsoog. Vrij dagavond vergaderingen, zaterdagmorgen: aan het werk in de Boerderij. Verknocht aan Callantsoog. In september 1952 werd hij aangesteld als hoofd van de Lagere School in Callantsoog. Een hele overgang, van stad naar dorp. In 1959 werd hem aangeraden te sollici teren naar een nieuwe en veel grotere school in Amstel veen. Een nieuwe uitdaging. In 1959 werd ook dochter Erica geboren. In Callantsoog had Wim al grond aange kocht van Jan ten Boekei en daar bouwden ze een zomer woning. Ze verbleven er voor het eerst in april 1960. Wim zette ruim 25 jaar later, hoewel wonend in Amstelveen, zijn schouders onder de op te richten Historische Vereni ging Callantsoog. Hij was lid van het bestuur en vormde Meester Lastdrager met een schoolhandbalteam Vaak ook combineerde hij zijn verblijf met een bezoek aan een wedstrijd van AZ. Toen Corry en Wim met Erica in 1996 hun gouden bruiloftsfeest in de Vijverhut vierden, vroegen ze in plaats van kado's een bijdrage voor zeilen voor de weidemolen. Die kwamen er. In de Algemene Leden Vergadering van april 1999 werd Wim met algemene stemmen tot erelid benoemd en Cor Spijker roemde hem toen als volgt: "Door Wim is ons onovertroffen blad 'De Clock' geworden tot wat het is, een blad van hoge kwaliteit. De belangrijk ste schakel tussen onze vereniging en haar leden. Wim was bij alle door ons gerealiseerde activiteiten nauw be trokken. Door zijn enorme inzet, enthousiasme en opti misme is heel veel tot stand gekomen. Te denken valt hierbij aan de weidemolen, de realisering van boerderij 'Tante Jaantje', de verlichtingsprojecten Her vormde kerk en de boerderij, alsmede het opnieuw ver rijzen van het beeld 'De Visserman'. Dan nog de enorme 42

De Clock van Callens-Ooghe | 2013 | | pagina 2