't Vissersparadijs Verhuurbedrijfje 't Vissersparadijs 't Vissersparadijs W.v.d. BERG Ondertussen hadden vader en moeder van der Plas in Callantsoog een nieuw 'spulletje' aan de Abbestederweg. Er bestond herbouwplicht in de jaren na de oorlog. Maar hij vond het boerenleven te zwaar, liet dus geen boerderij zetten maar een eengezinswoning en een rijtje van vier vakantiehuisjes, die ze verhuurden aan badgasten. Lek ker dicht bij het strand! Bovendien stond er een OK-ben- zinepomp die bediend moest worden. Toen de ouders van Riet dat werk niet meer aan konden, vader werd blind aan het ene oog en slechtziend aan het andere, verhuisden ze naar een huisje in Stroet. 1973. Het huis nog zonder uitbreiding Riet en Willem werd gevraagd of ze de boel over wilden nemen en kopen. Geld hadden ze niet. Maar met twee hypotheken (bij de bank en bij haar vader) lukte het de financiën rond te krijgen. Willem wilde altijd al wat voor zichzelf beginnen. Als metselaar kluste hij links en rechts wat bij. Na zeven jaar vestigden ze zich in 1964 in Cal lantsoog en trokken in het huis met garage. Ze maakten plannen om naast de huisjesverhuur andere dingen op te starten. En de benzinepomp af te stoten zodra het contract met het OK-bedrijf afliep. Want zo'n pomp bleek als werk een gebed zonder end te zijn. Er werden inmiddels kleine vissersbenodigdheden 'aan huis' verkocht. Het idee van een hengelsportwinkel werd steeds aantrekkelijker. Toen wonnen ze een mooi bedrag in de voetbalpool! Riet had al een middenstandsdiploma en dat voor de hengelsport werd ook gehaald. En voor een goed ontwerp vroegen ze architect Pieter Jan Vos. Dus die hengelsportspeciaalzaak kon gerealiseerd wor den en opende zijn deuren in 1973. Ze schreven een wed strijd uit voor een goeie naam en kozen 'f Vissersparadijs uit. Alles wat met een hengeltje uitgooien te maken had, kon men er vinden. Wij zijn ruim gesorteerd in: Hengelsportartikelen Verkoop van aas, zoals: zeepieren, maden, spiering en regenwormen. Speelgoed Strandartikelen Souvenirs ABBESTEDERWEG 6 - CALLANTSOOG TELEFOON 1239 In 1987 wilden ze uitbreiden en zat architect Jan Tim merman achter de tekentafel. Een prachtwinkel was het. Achteraf gezien te grootschalig. Bovendien begonnen an deren ook met de verkoop van soortgelijke artikelen. Plus dat de interesse voor de hengelsport terugliep omdat de vangsten erg mager waren en dan gaat de lol er van af. Willem organiseerde voor de liefhebbers visreizen per groepje naar Ierland. Ook toen de winkelperiode afgeslo ten werd, bleven de reisjes nog jaren in trek. Riet maakte haar eigen reisjes 'de andere kant op'. Zij had niks met vissen. In 1994 verkochten ze de boel en woonden enige tijd aan De Waran de. Twee jaar daarna, in 1996, maakte de slopers hamer een einde aan het bedrijfspand. Plannen voor nieuwbouw op de vrijgeko men plek werden op een bord aangeprezen. Willem van den Berg O i<a 56

De Clock van Callens-Ooghe | 2013 | | pagina 16