Anneke Molenaar Smak Klaas en Gre benne al 'n deêl jare trouwd as ze oinde- lijk hunnie ogen bedoeninkie kope kenne. Wat hewwe ze deer lang op wacht. Maar ze wouwe bar graag 'n huissie met 'n erker en 'n kloinig tuintje. En nou sting 'r zomaar wat te koop bai hunnie in de Durpsstreit. Ze benne bar an 't verbouwe weest. D'r most 'n nuwerwis- se keuken in en ok de douche was gien meer van deuze toid. Maar 't karakter van 't huis is bleven. De mooie glas- in-loöd rame zitte d'r nag in en ok de balke benne weer opperdan kommen. En nou gong Gre met de tuin an de gang. Niet dat ze 'r veul fedusie in had. Zo'n barre tuinder was ze nooit weest, maar de héle tuin zat vol met peerse blomme en deer wou ze van of. As ik 'n oigen tuintje hew den begin ik met eerebaaiej had ze oftig teugen Klaas zoid. Dat toen ze 'n lappie grond skoön had, gong ze nei de Boet om eerebaaiestekke. Alle dage liep ze de tuin in om de plante water geven en om te koike of ze al wat groeie wouwe. Maar d'r beurde niet veul. De eerebaaieplante stinge deer maar te staan asof ze te lamlendig ware om wortel te skieten. Gre werd 'r beloord van. Wat deed ze nou niet goed? Dat ze ging bai broer Ab voor goeie reid. Die het al jare eerebaaie van de kouwe grond, dat die kon 't wete. 'De plante kregge veul tekort zon. Ze stane te dicht bai die boom,' zee deus. Gre het 't nag wat weke an zien en net toen ze de plante uit de grond hale wou, beurde d'r 'n merakel. Toen ze op 'n dag thuis kwam lag 'r héle eerbaaiebed vol met mooie rooie eerebaaie. Ze stond hêlegaar stokstoif stil in de tuin. Wat was hier nou beurd? Voetje voor voetje liep ze op de eerebaaie of. En toen had ze 't in de smiesse. De eerebaaie lagge allegaar los tus sen heur plante. i- lentje had 'n streek met 'r uithaald. Maar wel 'n goeie. Nou had ze toch nag eerebaaie uit oigen tuin. Spreeüwepraat 56 -v -i 27

De Clock van Callens-Ooghe | 2013 | | pagina 7