Verslag van de Algemene a© 2013 Willem van der Ham Opening Dries Blokker opent de vergadering en heet de aanwe zigen welkom, in het bijzonder Cor en Ria Spijker en de heer Harold Bos die voor ons na de vergadering een le zing zal houden. Hij deelt mee dat deze week ons lid Dirk Griffioen is overleden. Dries vertelt vervolgens over een bezoek van groep 5 aan de kerk en het kerkhof waarbij er voor het orgel en preekstoel veel aandacht was. Op het kerkhof waren de kinderen onder de indruk bij het zien van graven van familie en bekenden. Hij kijkt terug op de zeer geslaagde Hollywood-tentoon- stelling bij Tante Jaantje en bedankt Lammie de Ruiter en Co de Bakker voor het vele werk. Notulen De notulen van de vergadering op 20 april 2012 worden goedgekeurd met dank aan Sara Planting. In- en uitgaande post Bericht van de gemeente dat de subsidie voor 2013 on gewijzigd blijft. Financieel verslag De penningmeester geeft uitleg bij de posten waarbij de jaarrekening iets afwijkt van de begroting. In het bijzonder noemt hij het legaat van mevrouw Baken-Boendermaker, van 30.000. De reserves voor de muziektent zijn komen te vervallen en opgedeeld naar jubileumfonds, molen en historische uitgaven. Kascommissie Nel Raap en Muja Blokker hebben de administratie door genomen en goed bevonden met dank aan de penning meester. Lucas Pouwels, die bij deze controle verhinderd was, gaat de commissie verlaten en wordt bedankt voor zijn inzet. Zijn opvolger is Dick Leguit. Bestuur We nemen afscheid van Cor Spijker die ongeveer 25 jaar deel uitmaakte van het bestuur. Hij heeft zich ingespan nen bij het tot stand komen en in stand houden van de boerderij en de molen. Ook organiseerde hij vele leuke excursies waarbij hij de medereizigers goed kon verma ken met zijn mooie verhalen. Als afscheidscadeau krijgt hij een prachtig boek aangeboden en Ria een mooie rui ker bloemen. Cor zegt in zijn afscheidswoordje dat hij in een brief heeft geschreven dat hij ging stoppen met de Historische Ver eniging en Callinger Erfgoed omdat hij het moeilijk vindt om afscheid te nemen van zijn hobby. Co de Bakker meldt dat Erik Zwaan bereid is om in het bestuur plaats te nemen. Verslagen Callinger Erfgoed: Dick Leguit vertelt dat de boerderij klaar is voor het komende seizoen. Door 5 vrijwilligers NL Doet/ Rabobank is in één dag de hele boerderij van be neden tot boven schoongemaakt. De eerste groepen zijn ontvangen. Door het vertrek van Cor Spijker moet er ook bij Callinger Erfgoed een nieuw bestuurslid komen. Redactie: Lammie doet uit de doeken dat er drie projec ten lopen. Het 1e project, de Clock, is weer verschenen. Ze vraagt als iemand een verhaal weet, meld dit aan de redactie. Het 2e project, foto's digitaliseren in grote aan tallen waarbij de bijbehorende gegevens door een trouw groepje mensen aangeleverd worden. Het 3e project is het Historisch Informatie Punt (HIP), nu nog in de biblio theek, hoe het verder gaat na de verbouwing is nog niet duidelijk. Ook verschijnen er korte stukjes uit de Clock in de Om roeper; dit wordt verzorgd door redactielid Klaas Schuur man. Molen: de nieuwe molenaar Cees Schagen zegt dat de molen regelmatig draait en in verschillende standen gezet wordt, bijvoorbeeld rouwstand of een andere stand bij fes tiviteiten. Verder geeft hij aan dat de molen van de zomer geteerd moet worden. Begraafplaats: Ank Randag deelt mee dat ze laat begon nen zijn vanwege de kou, het drietal is nog compleet, ze gaan overleggen met de gemeente over het plaatsen van oude grafpaaltjes, gekregen van notaris Frieling. Excursie De excursie gaat dit jaar naar Schoonhoven de zilverstad, bij deelname van 35 personen kan het reisje doorgaan. Aan het eind van de avond zijn er 30 personen die zich hebben opgegeven. Tevens wordt er aandacht gevraagd voor de Rabo spon sor fietstocht op 8 juni a.s. Rondvraag Er worden geen vragen gesteld. Lezing van Harold Bos Hij geeft een lezing met behulp van foto's over de ont wikkeling van de pronkkamers in boerderijen in het bij zonder West-Friesland van 1700-1900. Aan het eind van zijn lezing zijn de aanwezigen onder de indruk van het gedetailleerde onderzoek dat hij naar dit onderwerp heeft gedaan, hij vertelt erover op een boeiende manier zodat we met volle aandacht geluisterd en genoten hebben. Sluiting Dries sluit de vergadering, bedankt de heer Bos voor zijn mooie en leerzame lezing en wenst een ieder wel thuis. 34

De Clock van Callens-Ooghe | 2013 | | pagina 14