Nog een eindje verderop aan de Dorpsstraat werd in het midden der jaren vijftig een prachtige nieuwe fietsenwin kel geopend van Kees Zwaan: een aanwinst voor het kleine kustdorp! Daarnaast was een levensmiddelenbe- drijf gevestigd van de Coöperatie De Tijdgeest. Aan het einde van de Dorpsstraat, naast de pastorie - waarin een pension was gevestigd van de familie A. Swaerts - stond het grote, twee verdiepingen hoge winkelpand van Kees van Eek. Dat was voor die tijd een grote moderne winkel met een zeer uitgebreid assortiment: garen, wol, knopen, ondergoed, hand- en theedoeken, overalls, beddengoed, meubels en vloerbedekking! Grote indruk maakte op mij als kind altijd de wandschilde ring - bij de trap naar de bovenverdieping - van Callants- oog, gezien vanaf de Seinpost. Dan rechtsaf langs de goudvissenvijver en de muziektent de Dorpsweg in. De winkel van Siemen Vogelzang. Hij bezorgde ook wel aan huis met een motorbakfiets! Vóór de winkel op een rek vlaggetjes en draaiende molentjes en mooie blauwe strandscheppen! Simpele kindergenoe gens op het nog ruime strand... De winkel van Siemen en Trijntje Vogelzang was ook ruim gesorteerd: serviezen, bestek, keukengerei en cadeau artikelen. Maar achterin de winkel daar was het paradijs: een hoek vol speelgoed, autootjes, spelletjes, dinky toys, je kon er als kind haast niet wegkomen zonder te bedelen: "Mam, mag ik..." Nog even een boodschap doen bij de Centra! Ik kan me de lange smalle winkel van Jan Hoek nog herinneren uit de tijd vóór het zelfbedieningstijdperk. Mevrouw Hoek stond achter de toonbank en er werd nog afgewogen en verpakt in papieren puntzakken. Siemen Vogelzang foto Henk Rotgans De laatste winkel aan de Dorpsweg was van Eduard Vos. De sigarenwinkel! Belangrijk, want als je in die tijd visite kreeg dan werd er voor gezorgd dat er sigaren en sigaret ten op tafel stonden. Iets verderop aan de Dorpsweg woonde Jaap Boeder die vanuit z'n woning zuivelproducten aan huis bezorgde voordat hij zich vestigde in de nieuwe winkel die werd ge bouwd op de plek van de oude stolpboerderij van Piet Mooij, waar we ons rondje langs de Callantsoger winkel tjes begonnen. Winkelen in Callantsoog, 60 jaar geleden... DROP i foto Cor Klaver 33

De Clock van Callens-Ooghe | 2013 | | pagina 13