wat de werkzaamheid van die merel weer bewijst, want op dat plekje haalt ze pieren voor de dag! Maar die tuin is natuurlijk enorm gemest met stalmest, vraagt u? Niets daarvan, alleen met de veel gebruikt A.S.F.-korrels! We zouden u nog meer kunnen vertellen, want de ervaringen zijn er legio, maar het zal voldoende zijn om toe te stem men dat het argument van het genre: "In deze grond doet niets het," ontzenuwd is door de prestatie van de heer en mevrouw Rotgans! Dat is moedgevend, vindt u niet? En adembenemend, als je het maar in cijfers om kon zetten! De kenners kijken er de moeite en durf wel af! Maar dan mogen we mevrouw Rotgans niet vergeten, want ook die heeft haar aandeel in het tuinieren. Zij heeft namelijk de groentetuin, ergens verder weg, voor haar re kening. Ze laat de grond natuurlijk spitten? Niets daarvan, dat doet ze zélf! Eén steek in die duingrond, niet meer! Precies goed! En de resultaten? Wat zegt u van 70 kilo sperziebonen? Wat ze verder kweekt met succes? Toma ten, doperwten, kapucijners, tuinbonen, kool, vooral rode en boerenkool! Elke dag windstil weer wordt daar waarge nomen! Maar het kan zo gek niet gaan in onze "zomers" of de oogst is toch nog wel de moeite waard! En daarom hebben we alle respect voor deze "stoere werkers" die in dit artikel de waardering van ons krijgen, die ze té veel in eigen omgeving onthouden worden! Mensen die weten vol te houden, omdat zelfs de teleurstellende ervaringen voor hen de nieuwe stof voor hun liefhebberij opleveren. We blijven er bij: In Callantsoog is maar één tuin. '/JoscHan B'OUl Geen paashaasje, maar een wild konijntje. En waarlijk dat is de grootste vriend van de tuinliefhebbers niet. Maar dit beestje maakt daarop een uitzondering. U zult in dit nummer een fotoreportage aantref fen: In Callantsoog is maar één tuin! En met die tuin staat dit konijntje in nauw verband. Laten we u in het kort de ge schiedenis, die de heer H.J. Rotgans ons daarvan vertelde, meedelen. Als een héél klein diertje, bijna zó uit het nest van moederkonijn, kwam het op een onbekend uur, de met zoden omwalde tuin binnenrollen. Het is, bij- gevoed door de familie Rotgans, er drie maanden te gast geweest. Het ging wel eens op de openbare weg kijken, maar als een auto naderde dan wipte het niet naar het natuur lijke duinterrein, maar weer gauw binnen de veilige omheining van de tuin. Zelfs toen de fotograaf tot op een paar pas genaderd was, bleef het rustig zitten! Na drie maanden was de 'tuingenoot' opeens verdwenen. Een hond, een kat? Het blijft ongeweten, maar deze foto blijft een aar dige herinnering aan een niet alledaags tuingenot! En ver der heeft u in deze reportage meer bijzonders kunnen le zen over deze tuin! Foto's: Henk Rotgans 30

De Clock van Callens-Ooghe | 2013 | | pagina 10