Digitalisering en website Het huiskalotje van Jacob Kuiper Co de Bakker Via de website van het Regionaal Archief in Alkmaar en onze eigen website zijn ongeveer 2400 gedigitaliseerde foto's van de Historische Vereniging te bekijken. Een deel van deze foto's is al van een beschrijving voorzien, maar van een groot deel moeten de gegevens nog worden ingevuld. Eenmaal per maand zitten wij in de bibliotheek om van u te horen wat u van die foto's kunt vertellen. Dat zijn heel genoeglijke middagen, dus loopt u eens binnen. De da tums worden elke keer in de Omroeper vermeld. Vanaf volgend jaar zullen wij deze data ook op onze website zetten. Op dit moment zijn we bezig met de voorbereidingen om nog meer foto's te laten digitaliseren en via het internet beschikbaar te stellen. Verder willen wij onze website vernieuwen. Wij hebben hiervoor wel een aantal ideeën, zoals bijvoorbeeld: De inhoudsopgave van De Clock Foto's waarover we graag informatie willen Komende activiteiten Misschien kunnen we dit koppelen met een pagina op Facebook voor actuele mededelingen. Maar de website is er niet voor ons, maar juist voor u! Graag horen wij dan ook van u welke informatie u graag op de website zou willen zien. Reacties graag via de mail naar info@historischever- enigingcallantsoog.nl of per telefoon naar Co de Bakker 0224-581860. Lammie de Ruiter Sommige onderwerpen of dingen voor de Clock komen rechtstreeks naar de redactie, andere volgen een lange weg om in Callantsoog te komen. Zo verging het dit zogenaamde huiskalotje. Het is gedra gen door Jacob Kuiper, geboren op 26 september 1829 te Oosterend op Texel. Hij overleed in 1922 - dus op 93-jari- ge leeftijd - in Den Helder. Op de foto zien we hem met dit huiskalotje dat hij kennelijk ook buiten mocht dragen. Het werd gemaakt door zijn schoondochter, Elizabeth de Wit. Wat is nu de omweg? De foto en het kalotje zijn geschon ken door een kennis van mijn schoonzuster (uit Woer den!), die zich afvroeg of Jacob Kuiper ook in Callants oog bekend is geweest. Dat hebben we geprobeerd uit te zoeken, maar tot op heden hebben we het antwoord niet kunnen vinden. Daarom roepen wij uw hulp in. Kent of herkent u deze Jacob Kuiper? De redactie is benieuwd naar de reacties! 80

De Clock van Callens-Ooghe | 2012 | | pagina 20