Historische Vereniging Callantsoog Voorj aarsvergadering 20 april 2012 Sara Planting r fiKT Opening Dries Blokker opent de vergadering en stelt dat het een historische dag is. Er is een dader opgepakt voor de moord op de eigenaar van 'De Visserman'. Na 100 jaar zijn door de restauratie van de kerk de stenen weer te zien en mevrouw J. Kos viert haar 102e verjaar dag. Dries is terug uit Soedan en vertelt dat ze daar ook druk zijn met de waterberging en -opvang net als in Ne derland. De wateropvanggebieden moeten nu spaarbek kens worden. Er zijn 21 leden aanwezig. Notulen Notulen vorige vergadering 08-04-2011 worden goedge keurd. In- en uitgaande post Bericht van de gemeente over vaststellen van de nieuwe naam na de fusie. Dries zat namens de Historische Ver eniging in de commissie en het werd met meerderheid van stemmen Schagen. Penningmeester Wim van der Ham doet verslag: 2011 was een prima jaar voor de vereniging. De excursie vertrok met een volle bus, dus dat was mooi. Dit jaar gaan we naar Friesland en hopen we weer vol te zijn. De kosten zijn 37,50. De bus moet op 5 mei gereserveerd worden, dus graag voor die datum opgeven. Samen met Callinger Erfgoed weer nieuwe folders laten maken. De erwtensoep-avond in januari was geslaagd, jammer dat er wat minder vrijwil ligers waren. De verkoop van de boekjes van Dan van Lunsen en de dvd' s is afgesloten. Het ledental staat op 460 en het lidmaatschap is met ingang van 2012 18,00 per jaar. Portokosten zijn dit jaar schrikbarend verhoogd met 30%. Het eerste deel van het legaat van mevrouw Baken-Boendermaker is ontvangen. Als alles is afgerond hoort u meer, ook wat de plannen zijn met het bedrag. We zijn er erg blij mee. Kascommissie Lucas Pouwels doet het woord. Alles is goedgekeurd en Wim wordt hartelijk bedankt. George van Ee verlaat de commissie; opvolger wordt Muja Blokker. Bestuur Geen wijzigingen. Activiteiten Callinger Erfgoed: Dick Leguit doet het woord, het was een behoorlijk jaar. Het zomerhuis werd goed verhuurd, door de vrijwilligers is weer hard gewerkt. In de boerde rij komen nieuwe kozijnen en de eerste bezoekersgroep is al bekend. Het project 'Zwaantje van de Zijpe' voor de basisschoolkinderen is in volle gang. Er is een schoolfoto gemaakt in Tante Jaantje. Aan de expositie in de boerde rij, genaamd 'Hollywood', wordt hard gewerkt, en zal nog vaak in 'de Clock' genoemd worden. De molen: Cor praat ons bij. Kees Zwaan wil het rusti ger aan doen en we zoeken nu nieuwe krachten die het willen overnemen. Er is één aanmelding, Kees Schagen, daar zijn we blij mee. Wie dit leest en zin heeft kan zich melden bij C. Spijker, tel. 0229-201575 of bij S. Planting 0224-582493. We gaan Kees ook een afscheidsavond aanbieden op 23 augustus. Excursie: op 2 juni naar Friesland voor de Aldfaers Erf Route, start in Allingawier, koffie en lunch en ze hebben drabbelkoeken beloofd. Begraafplaats: alles gaat goed, nog steeds drie leden in de werkgroep. Redactie: er wordt veel werk verzet. Er is nog voldoende kopij en interviews worden regelmatig verzameld, volgens Muja. Rondvraag Piet Beun vraagt naar foto's van Callantsoog en omgeving en wat de plannen daarmee zijn. De redactie is momen- teel nog druk met al de andere foto's. Als dat karwei klaar is gaan ze aan deze beginnen. Ze zijn bij Pieter Jan Vos. Na de pauze is het tijd voor de spreker van deze avond de heer C. Aay. Het eerste deel ging over de scheepsbouw in Hoorn in de VOC-periode. Die kleine houten schepen konden ze niet groter bouwen dan de lengte van de boom stam. Er waren in Hoorn heel veel van die kleine werven waar ze gebouwd werden, ook allemaal aan inhammen en haventjes. Het werd allemaal met beelden heel duide lijk uitgelegd. Daarna ging het over opgravingen. Er waren ook verschillende scherven en kannetjes, soms uit veel stukjes weer in elkaar gepast. Ook de manier van bakken was goed te zien. De spreker had zelf de sarcofaag bij het verdwenen dorp Etersheim, dat vroeger heel welvarend moet zijn geweest, opgedo ken. Na een boeiende lezing werd de avond afgesloten. De heer Aay heeft nog veel meer te vertellen, dus wie weet tot een volgende keer. 60

De Clock van Callens-Ooghe | 2012 | | pagina 20