Uit de knipseldoos van Gerrie Visser De dames van het zangkoor Annie Geertsema, een trouw lid uit Ulrum, vond bij het doorspitten van een knipseldoos van haar moeder het een en ander, waarvan ze dacht dat de Historische Vereniging er wel eens belangstelling voor zou kunnen hebben. En gelijk had ze. Zoals twee foto's van het zang koor van de Plattelandsvrouwen Callantsoog en een jubileumgedicht. Op de eerste foto krijgt Gerrie Visser, de dirigent van het koor, een bloemetje aangereikt door (een heel vrolijke) Gert de Vries. Dit ter gelegenheid van een zangconcours op 28 mei 1961, gehouden in Callantsoog. Wie de an dere twee personen zijn, is ons onbekend. Op de tweede foto dirigeert mevrouw Visser het koor bij het afscheid van burgemeester Correljé, dat op 30 april 1970 plaatsvond. Toen het koor 25 jaar bestond op 13 mei 1972, werd er het hoogste lied gezongen. Ook was men aan het dich ten geslagen. Een verrassing voor de dirigent: Dit cadeau dat wij u met ons zangkoor schenken. Is een bewijs dat wij ook buiten de zangles aan u denken U heeft nu vijf en twintig jaar zangles gegeven Dat is toch een hele prestatie in het leven En dan nog helemaal voor niets Dat is toch wel iets! Wij praten en lachen nogal veel in die tijd En bewonderen dan ook heel erg uw geduld en uw vlijt Om ons toch nog zooveel mooie liederen te leeren Menigeen zou dat toch niet presteren U wist ons steeds in ons praten te stuiten Want wij leerden onze liederen soms van buiten Moeilijk was het soms voor u en zwaar Vooral als niet iedereen kwam, en wij met een paar Toch doorgingen met onze lessen Ook al waren we soms maar met z'n zessen Maar evengoed niet getreurd zei u dan Wij maken er evengoed een zangles van Wij hopen dat dit nog jaren zoo zal zijn Want al blijven we wel eens weg, wij vinden zingen toch fijn Want het is een grote ontspanning in ons drukke leven En dat kan alleen onder uw leiding en zangles ons geven Daarom mevrouw Visser dit geschenk Dat u steeds kunt gebruiken en dan steeds aan ons denkt Is het niet naar uw zin Dan niet getreurd. Dan ruilt u hem in En een bloemetje tot besluit Maar dat valt zo gauw uit Daarom, tot slot Een blijvende plant in een pot

De Clock van Callens-Ooghe | 2012 | | pagina 18