Najaarsvergadering 2012 Hoedendoos Vader Co met de hond bij de Chevrolet Mijn vader bracht vrijdags het door de klanten bestel de vlees rond tot bijna in Julianadorp aan toe. Ik ging vaak mee (kreeg dan vrij van school) en leerde toen op mijn veertiende autorijden. Mijn vader kreeg 's morgens vroeg les van de melkrijder. We hadden een Chevrolet 1929, zo'n vierkante hoeden doos. Pa bleef wel eens bij een boer koffiedrinken en dan moest ik in mijn eentje de rest wegbrengen. Op een dag bleef ik bij het keren op het erf van een boer in de prut steken. Met een paard trok hij me er uit. Hij mocht niets tegen mijn vader zeggen, anders kreeg ik op mijn donder! Die aten alleen maar een karbo- naadje, een var kenslapje, gehakt of suddervlees, en de gewone worstsoorten. De badgasten vroe gen om biefstuk, een groter assor timent vleeswaren en 'kroketten'. Nou, die maakten we dan ook, maar alleen op bestel ling. De vulling was geen ragout, maar aardappe len en vlees, dus 's zaterdags kilo's piepers schillen en koken en vlees garen. Zondagsoch tends kroketten draaien, rollen door ei en paneermeel en dan 's middags bakken. Het liep als een trein. Het weer was natuurlijk een belangrijke factor. "Wat zou het morgen voor weer zijn?" was een veel gehoord on derwerp van gesprek. Ik kwam toen op het idee om naar de weersverwach ting op de radio te luisteren en het dan op een leitje te schrijven. Dat zetten we voor het raam. Er kwamen veel mensen op af, ook meer klandizie, maar voor mij was het gedurende het 'seizoen' van zo'n 6 a 8 weken wel een vaste opdracht. Provisie heb ik nooit gehad, maar een gebarsten kroket at ik wel stiekem op. In september ging ik naar school. Ik kwam in de zesde klas, maar door de oorlog waren de medeleerlingen in het dorp nog niet zo ver als ik, omdat ik in Alkmaar op een zogenaamde opleidingsschool had gezeten. Mees ter Prins had drie klassen, 4, 5 en 6. Op 9 november a.s. houdt de Historische Vereniging haar najaarsbijeenkomst. In plaats van vergaderen maken we er weer een film avond van. Jesse van Dijl van het Regionaal Archief heeft aangeboden om de films van Jacob Vos nog eens te ver tonen voor iedereen die de vorige keer heeft gemist. Dus: iedereen (of u nu lid bent of niet) is van harte welkom op 9 november in Dorpshuis De Kolfweid. Aanvang 20.00 uur, zaal open om 19.30 uur. De toegang is vrij. Consump ties zijn voor eigen rekening.

De Clock van Callens-Ooghe | 2012 | | pagina 15