Excursie 2012 Kunstwerk van veren Drabbelkoek Ank Randag De weergoden zijn ons goed gezind op deze zaterdag de 2de juni 2012 voor de excursie naar Friesland. We vertrekken om 9 uur van het Dorpshuis. In de bus houdt Cor een praatje over de dag die we gaan beleven en hij vertelt meteen waarom Dries en Muja niet mee gaan. Dries heeft een operatie ondergaan in het VU-ziekenhuis maar het gaat gelukkig weer goed met hem. Op Westerland stappen Annie en Hans Raap nog in en zo rijden we verder over de Afsluitdijk het mooie Friesland in, richting Allingawier. Daar aangekomen drinken we eerst koffie met kruidkoek. De familie Geertsema uit Groningen schuift ook nog bij ons aan. Dan vertelt de beheerster Sie- mie iets over boerderij 'De Iseren Ko' en hoe die naam ontstaan is. De uitleg over de makelaars op de achterkant van het dak is erg interessant. Het heeft te maken met vette of magere grond en de hoogte, ook nog met rang en stand. De twee zwanen staan symbool voor Friesland. vogels in het land en maakte daar in de avonduren een prachtig kunstwerk, 'Het scheppingsverhaal', van. Het mu seumdorpje is de moeite waard om te bekijken, de sme derij, de drabbelbakkerij, brandweerhuis, schilderswerk plaats en de stropershut. Om 12 uur zijn we weer allemaal in het kerkje om een audiovisuele voorstelling te bekijken, 'de Achtste dag'. Daarna gaan we naar koffiehuis 'De meermin' voor de lunch; die hebben we ons goed laten smaken. Om 13.30 uur rijden we met de bus naar Exmorra om de oude win keltjes en de dorpsschool te bekijken. De grutterswinkel doet goede zaken, menigeen koopt wel een zakje ouderwets snoepwerk. In de glasblazerij is het heel interessant om te zien hoe deze mooie kunstwerk jes tot stand komen. Daarna maken we een leuke rondrit door het mooie gebied 'de Greidhoek'. Is dit het stiltege- bied van ons land? Ook het verhaal over het kleine knechtje van 14 jaar is leuk. Die verzamelde alle veertjes die hij vond van de Om 16 uur zijn we weer in 'de Meermin' voor koffie/thee met drabbelkoek. Sara haalt hier nog een Friese beter- schapskaart voor Dries die we allemaal ondertekenen. Rond 16.30 uur gaat het weer richting Callantsoog. Met dank aan Cor, Willem en Sara die weer zoveel inzet en moeite hebben gedaan om deze dag tot een succes te maken. We hebben allen genoten! 52

De Clock van Callens-Ooghe | 2012 | | pagina 12