en Geurts en juffrouw List. Meester Prins had een glazen oog dat hij er in de klas, een beetje uit het zicht van de kinderen, soms uithaalde om er "iets" aan te doen. Het landje westelijk van de school diende als speelplaats en werd Landsend genoemd. Stroom dankzij windmolentjes Vader Kuiper hield konijnen voor de slacht. Ze zaten ver deeld over twee hokken. Later in de oorlog werd de elektriciteit afgesloten. Stroom werd vervolgens opgewekt door windmolentjes die een fiets- of autodynamo aandreven. In Groote Keeten ge beurde hetzelfde, maar ook werd zo nu en dan illegaal afgetapt van de bovengrondse leiding die langs de Oos- terweg liep. Vader Kuiper had een Ausweis omdat hij soms op het strand moest werken. Een keer kwam hij thuis van het strand met een zak melkpoeder. De buitenkant was hard, maar het binnenste was nog droog. Een prima aanvulling op het voedsel. Een tijdlang ging overal melkpoeder op of doorheen en zelfs op brood. Op het Hollywoordterrein stond ook een bunkertje waar niets mee werd gedaan. Sommigen hadden er hun fiets in, totdat op een dag de Duitsers kwamen en alle fietsen meenamen. Ook Jaap z'n rijwiel. Jo Beun had een bakkerijtje in Groote Keeten en kon nog lang brood verkopen. Toen later alles schaarser werd, bakten de mensen zelf brood. Tarwe werd gemalen in de koffiemolen. Wim Unk De familie Unk woonde voor de oorlog in het kantonniers- huis op duin. Vader Unk was kantonnier bij Rijkswater staat. Het huis was een twee-onder-een-kap en in de an dere helft woonde de familie Korteland. Ook Korteland was kantonnier bij Rijkswaterstaat. BADPLAATS CALLANTSQOG, DIRECTIEGEBOUW MET SEINPOST 25

De Clock van Callens-Ooghe | 2012 | | pagina 5