Een bezoek meer dan waard! Reacties van lezers Excursie naar onze weidemolen Aquarellen van de Jewelpolder. In de grote vitrine in museumboerderij Tante Jaantje ex poseert deze zomer Hans Raap. De in 1947 in Callants- oog geboren onderwijzer woont nu op Wieringen en heeft zichzelf geschoold in het maken van pentekeningen, aquarellen en schilderijen in olieverf. De geëxposeerde aquarellen geven een beeld van de polder en de boer derijen in de periode 1950-1960. Op de 15 werken o.a. De Tempel, Hoeve Zwaardijk, Oosthoeve en Blokshoeve. Maar ook de boerderijen van Langereis, Zeeman, Bijpost, AmbuulJ. v/d Plas, Jb Baken en J. Laan zijn op het doek vastgelegd. Op een plattegrond heeft Hans de plaats van de boerderijen aan de Abbesterweg en Oosterweg aangegeven. Op deze manier krijgt u een prachtig beeld van de polder in de vijftiger jaren. Interesse? De meeste werken zijn te koop. De prijslijst is bij de kassa van het museum verkrijgbaar. Ook werkt Hans graag in opdracht. AQUARELLEM VAM DE EE.N SERIE AQUARELLEN VAN DE 3EWELPOLDER IN DE IA REN I960 -I960 VAN Er kwamen diverse reacties binnen op onze oproep om bijzonderheden te melden over de foto's op de omslag, le dereen bedankt! Wat heel bijzonder was: de naam Maar ten Mooij was zelfs twee keer bij deze reacties. Beide he ren zijn familie van de bruidegom en wisten de volgende namen te geven: Van rechts naar links: Maarten Mooij (de schipper), Dieu- wertje Mooij-Vader, bruidegom Aai Mooij, Jan Eikel, Dieu- wertje Eikel-Mooij, de bruid, Thijs Mooij. Derde van links: Louis Wachendorff van Rijn. Helemaal links staat Geert Wachendorff van Rijn-Mooij. De foto links op de omslag blijkt van Henk Rotgans te zijn. De vrouw in de witte jas is Annie Op 't Landt. Gewoontegetrouw gingen we eenmaal per jaar op een avond naar onze weidemolen. Dat was altijd wel een ge zellig gebeuren. Er werd dan wat verteld over de onder- houdstoestand, wat de werking was en meestal werd er voor een natje en een droogje gezorgd. Ook konden er vragen worden gesteld aan de molenaar. De laatste paar jaar hebben we dat niet gedaan. Waarom weet ik niet maar wellicht is het er bij ingeschoten. We willen dan ook weer de draad oppakken en dat jaar lijkse bezoek in ere te herstellen. Cor Spijker Ook zullen we dan afscheid nemen van Cees Zwaan als onze bouwer en eerste molenaar en de nieuwe mole naar Cees Schagen installeren (of installeer je geen mo lenaars?) Een reden te meer om daar aandacht aan te schenken. We willen dat organiseren op een avond en wel op 23 augustus 2012 en een ieder is hierbij welkom. We ver zamelen om 19.00 uur op de parkeerplaats en gaan dan vervolgens naar de molen 'De Zwaan'. Voor de 'catering' is het goed om u even bij het secretari aat op te geven, zodat wij er voor kunnen zorgen dat u die avond niets te kort komt. Wij hopen op een grote opkomst. 40

De Clock van Callens-Ooghe | 2012 | | pagina 20