Hollywood op z'n koudst Dymph Molenaar Niet iedere oud-Hollywoodbewoner was in de gelegenheid naar de bijeenkomst op 11 februari in de Kolfweid te komen. Jo Noordhuis en Ida Noordhuis-Pronk bijvoorbeeld. Zij werden thuis opgezocht door Dymph Molenaar. Jo Noordhuis (89) en Ida Noordhuis-Pronk (88) huizen tegenwoordig in Alkmaar. Het bevalt ze prima in een se niorenflat aan de Prins Alexanderstraat. Een aangename woonplek dankzij centrale verwarming. Een heel verschil met de omstandigheden destijds in Hollywood! Ida doet haar verhaal: "Normaal prakkizeer ik niet over die tijd, maar door je telefoontje wordt de boel weer opgera keld. Er schieten allerlei herinneringen door mijn hoofd. We zouden eerst een huis in Alkmaar krijgen. Toen kwam er bericht dat het niet doorging omdat we geen echte Alkmaarders waren. We konden een tijdje in 't Zand te recht bij mijn broer. Daarna kwamen we in aanmerking voor een zomerhuisje in Callantsoog. Eerst zaten er nog andere mensen in. Vervolgens betrokken wij het met Ida, ons oudste kind, in Alkmaar geboren. Zo kwamen we in Hollywood terecht. Coos, ons tweede dochtertje, kwam hier ter wereld." Dode kip wegjagen "De naaste buren waren Siem en Jannie Baken," vervolgt Ida. "We konden het goed met mekaar vinden en zaten regelmatig een potje te kaarten. Op een avond dat we aan het kaarten waren, vroeg Jannie aan Siem om de kippen voor de nacht het hok in te sturen. Die liepen nog te schar relen over het erf. Bleek er eentje dood. Siem plaatste het dier bovenop het hok en ging weer naar binnen. Na een tijdje kreeg Jannie dat in de gaten. Zij naar buiten probe ren de kip weg te jagen - ksst, ksst, wapperend met haar handen - maar het beest bleef gewoon zitten. We hebben er bar om gelachen. Er waren heel wat kouwe winterdagen. Het was een hou ten huisje en bestond uit een keukentje, een woonkamer en twee slaapkamers. De ramen waren dik bevroren. Als ik naar buiten wou kijken blies ik met mijn adem een gaat je en tuurde er met één oog door. Niks te zien. Een ploeg sneeuwruimers uit Callantsoog kwam geregeld langs de Oosterweg om te vegen en te strooien. De boer derij van Casper Swaerts was het eindpunt, daar keerden ze om. Op de terugweg moesten ze alweer aan de gang. Het was bijna niet bij te houden. Zoveel sneeuw en harde wind. Er was geen gas en geen elektra. We kookten op petrolie- stellen. Met een kolenkacheltje probeerden we het binnen een beetje warm te stoken. De kachelpijp liep in een hoek en stak naar buiten door het houten schot. Het gat raakte op den duur aan de buitenkant beschadigd. Dat werd ge- Jan Schagen en Ida Noordhuis 34

De Clock van Callens-Ooghe | 2012 | | pagina 14