Hollywoodklas Dymph Molenaar Naar aanleiding van een klassenfoto een gesprek met Connie Bijvoet (77). Haar leven als ver pleegkundige bracht haar op velerlei locaties. Nu heeft ze haar eigen plekje in Julianadorp. Ook zij heeft herinneringen aan de oorlogstijd. Connie: "We woonden aan de Scheidingsvliet. Mijn vader pachtte er een boerderij. Ons gezin bestond uit vier per sonen: vader Piet Bijvoet, moeder Trien Bijvoet-Kos, mijn broertje Gert en ik. Voor mijn gevoel hoorden we nergens bij. Niet bij Callantsoog en niet bij Julianadorp. Ik was vijf toen de oorlog begon en ging eerst in Julianadorp naar school. In 1942 werd een deel tot spergebied verklaard. De school viel daar ook onder en moest ontruimd worden. Zodoende raakte ik op de Hollywoodschool verzeild. We hadden een leuke klas. Als ik naar de foto kijk schieten mij bijna alle namen weer te binnen." Connie Bijvoet zat bij meester Mol, in klas 4 t/m 7. Omdat er meerdere klassen in één lokaal zaten, kregen de kin deren taken. Zij zat bij onder meer Beppie Unk, Lies Re- horst en Bep Rietvink in de klas. "Het niveau was eigenlijk te laag voor mij. Meester Mol adviseerde om na de oorlog naar de HBS te gaan. Maar ik moest van vader naar de huishoudschool." Connie had ook les van juffrouw List en meester Prins. "Met meester Prins kon ik niet zo goed opschieten. Er wa ren meer kinderen die een hekel aan hem hadden." "Hoog oplaaiende vlammen" "Vanaf ons erf konden we de bommen zien vallen waar Den Helder mee bestookt werd en de hoog oplaaiende vlammen. Regelmatig kwamen er mensen het erf op en vroegen om eten. Nou, op een boerderij is er altijd wel wat. Met een beurtschipper was er een ruil. Hij liet op een bepaalde plek vetkolen in het water zakken, die we later 32 Vlnr achteraan: Gert van Twuijver, Zus Hoek, Jan Eradus, Riet Eriks, Gerard van Woesik middenin: Jeltje van der Heide, Nel Kwak, meisje ten Boekei, Bep Unk, Nel de Haan, Guurtje Hoep, Connie Bijvoet vooraan: Jaap Hollander, Gré de Wit, Siem Baken

De Clock van Callens-Ooghe | 2012 | | pagina 12