Onze molen Toen we later in het tulpenveld ertegenover liepen, vroeg ik aan Jeroen of hij later met zijn kleinzoon ook eens hier naar toe wil gaan om te zien of alles nog in orde is, dus over 60 of 70 jaar. Hij heeft het beloofd... Naschrift van de redactie: Geert Bos kwam via Gré Bregman op het idee om dit ver haal over zijn vader - een monument noemt hij het zelf - aan te bieden aan De Clock. Wij zijn daar uiteraard heel blij mee. Een middagje struinen in foto's en tekeningen le verde het artikel met alle plaatjes op dat u hierboven hebt kunnen lezen. We nemen aan dat u er net zoveel plezier aan beleefde als de redactie! Cor Spijker Het is alsof hij er altijd heeft gestaan, ais je ons dorp Callantsoog inrijdt. Een blikvanger van jewelste, vele toeristen hebben hem reeds vereeuwigd en veilig opgeborgen in hun vakantie herinneringen. Hij geeft toch een beetje tegenwicht aan de enigszins beschadigde skyline van de entree van ons dorp. Reeds vele malen heeft hij in de kenmerkende molen standen gestaan: vreugde, rouw en rust. Natuurlijk veel gedraaid met of zonder zeilen, maar elke keer een lust voor het oog en dat in een zeer dynamisch milieu, zo dy namisch dat het eerste wiekenpaar reeds is versleten. Ooit is de molen door een bezielend groepje mensen uit onze vereniging onder leiding van onze bekwame molen bouwer Cees Zwaan gebouwd naar een voorbeeld van 'de Klikjesmolen' aan de Broerdijk in Oostwoud. Tweeëntwintigduizend gulden heeft de bouw gekost, alles bij elkaar gespaard, geschraapt en gebedeld, maar het resultaat mag er zijn. Op 23 april 1994 is de vang eraf gegaan, toen ook is er een koker in de fundering gemetseld met daarin de ge schiedenis en de namen van de gulle gevers. Cees Zwaan nam het molenaarschap op zich, een betere kon je dus ook niet hebben, want hij wist als bouwer van begin tot eind hoe de molen in elkaar zat. Dit heeft hij nu alweer ruim zeventien jaren gedaan. In weer en wind was Cees dienstbaar aan de molen. Echter, aan alles komt een eind. Of zoals Cees zelf zegt, je wordt wel ouwer maar niet gauwer. Ook hij heeft daar last van, maar dat mag ook wel als je de tachtig bent gepasseerd. Nu is het zo dat Cees op zoek is naar een opvolger en hij zoekt die opvolger in en rondom ons dorp Callantsoog. Daarom aan een ieder het verzoek om mee te denken voor een goede en deskundige opvolger. Als u iemand weet of zelf daar wel idee in zou hebben, neem dan con tact op met Cees Zwaan of met het secretariaat. Daarnaast zijn wij op zoek naar mensen die wat hand-en- spandiensten willen verrichten bij het onderhoud van de molen en de directe omgeving. Dat behoeft geen ploeg van dertig man te zijn, een ploegje van een man of vier is het beste. Zoals ik het bekijk houdt het in dat de molen goed in de verf blijft staan en misschien af en toe wat licht timmerwerk vraagt. Degenen die daar voor voelen kun nen ook contact opnemen met Cees, Sara Planting van het secretariaat of ondergetekende. Wellicht ten overvloede kunnen we vermelden dat de betrokkenheid van Cees met de molen 'De Zwaan' zal blijven in de vorm van advies, aanwijzingen en de histori sche geschiedenis. En zo hoort het ook.

De Clock van Callens-Ooghe | 2012 | | pagina 9