Jaarlijkse excursie Historische Vereniging op 2 juni 2012 Hollywood Bij het organiseren van de jaarlijkse excursie heeft het bestuur besloten om dit jaar over de dijk te gaan en een bezoek te brengen aan de provincie Friesland. Om 16.30 uur besluiten we de dag in koffiehuis 'De Meer min' met een kopje koffie/thee en vertrekken vervolgens weer richting Callantsoog, waar we om circa 18.00 uur hopen te arriveren. De kosten van dit dagje uit proberen we zoals gewoonlijk rondom de 37,50 te houden. U kunt zich opgeven tijdens de ALV of bij onze secretaris Sara Planting, telefoon 0224-582493. Het bestuur De excursie, de Aldfaers Erf Route, brengt ons naar de streek aan de westzijde van Friesland, een mooi polder gebied met nog prachtige authentieke dorpjes (zonder puisten). Het programma van die dag zal bestaan uit het bezoe ken van deze dorpjes en allerlei bijzondere musea, kerk jes en landgoederen, alles per touringcar en af en toe een korte wandeling. We starten in boerderij 'De Izeren Ko' te Allingawier met koffie met een plak Friese kruidkoek. We moeten daar om 10.15 uur zijn, dus dat betekent dat we om 9.00 uur vanuit Callantsoog zullen vertrekken. IAcht personen hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging om herinneringen op te halen aan de jaren 1940-1945 en met name aan Hollywood en het leven daar. Het werd een gezellige mid dag waar we veel nuttige informatie kregen. Waar ging het allemaal om? Deze zomer is het precies 70 jaar geleden dat Hollywood werd opgebouwd. Op di verse plaatsen en verschillende manieren zullen we hier aandacht aan besteden. De middag in het dorpshuis was daarvoor een eerste aanzet. Begonnen wordt met een filmvoorstelling in het Dorps huis op 23 maart a.s. Vanaf april volgt een nieuwe pre sentatie in het Historisch Informatiepunt en in de zomer maanden kunt u in Museumboerderij Tante Jaantje een tentoonstelling bewonderen. In de Clock van juni worden deze jaren ook uitgebreid belicht. Hoofdthema is dus, zoals gezegd, Hollywood, maar natuurlijk komen ook vele andere aspecten van de oorlogsjaren aan de orde. Hebt u ook verhalen of materialen die u aan ons kwijt wilt of in bruikleen wilt geven? Een telefoontje aan een van de leden van de werkgroep Hollywood (Ap Strampel of Cor Spijker), en we komen bij u langs. Maar eerst: de film. U bent van harte welkom om deze film, weer gemaakt door Jacob Vos en bewerkt door Jes se van Dijl van het Regionaal Archief, te komen bekijken op 23 maart. Aanvang 20.00 uur. De zaal gaat open om 19.30 uur. Foto: Joop van de Water 15

De Clock van Callens-Ooghe | 2012 | | pagina 17