Louis: 'Dat was de eerste zondag van de kermis; sinds dien is dat zo gebleven.' Om de kosten te dekken - wisseltrofee, diner, spiritualiën - doneerde Siem Schaap namens de VVV een financiële bijdrage. Ook lokale middenstanders stelden zich loyaal op. Het initiatief van Doorn en Van de Berg sloeg aan: de inte resse was groot. Gerie Doorn: 'Er waren uitschieters naar boven en beneden, maar gemiddeld zaten er elk jaar toch zo'n vijftien vissers aan de waterkant. Louis: 'Er waren deelnemers die het louter voor hun plezier deden, maar ook echte wedstrijdvissers. Mannen - ja mannen, er heeft zich nog nooit een vrouw aangemeld - die maanden te voren al wurmen gingen steken. Sommigen zochten voor zichzelf een goede stek uit en begonnen daar dagelijks de vissen te voeren, ledereen kon gaan zitten waar ie wilde; wie het eerst kwam het eerst maalde. De wedstrijd begon officieel om twee uur 's middags, maar de voede raars zorgden er wel voor dat ze op tijd waren, sommige zaten er 's morgens vroeg al!' Het moest wel leuk blijven, benadrukt Louis: Als iemand teveel ving, wisselden de hengelaars van plek.' De eerste jaren verzamelden de deelnemers zich na de wedstrijd in café De Visserman. 'Daar vond ook de prijs uitreiking plaats. Op tafel stonden flessen wijn en jenever en andere cadeaus uitgestald. Hoofdprijswinnaar was de gene die de meeste meters vis bij elkaar had gehengeld (elke gevangen vis wordt door een jurylid opgemeten en genoteerd). Maar er waren ook prijzen voor de grootste Louis Doom meet vangst op van Piet Bleijendaal. 'Met honderd kleintjes heb je ook veel meters' Teun Oskam (mét pet) in de weer met een vistuigje Foto: Diana Diemei

De Clock van Callens-Ooghe | 2012 | | pagina 14