Jan Doorn Trofee viert in 2013 haar 40-jarig jubileum mÊSÊÊÈÊsm Wedstrijdje hengelen groeit uit tot een heuse traditie Eerste zondag van de kermis Klaas Schuurman Bijna veertig jaar geleden, in 1973, organiseerden Jan Doorn en Willem van de Berg een dagje wedstrijdvissen voor de oudere dorpsbewoners en toeristen. Siem Schaap van de VVV trad op als sponsor. Wat begon als een aardigheidje groeide uit tot een heuse traditie: in 2013 vindt de veertigste editie plaats. Samen met de Clock kijkt Jan Doorn terug op de afge lopen veertig jaar. Hij is intussen bijna 78 en het geheu gen laat hem soms wat in de steek. Maar met behulp van oude foto's en geholpen door zijn vrouw Gerie en zoon Louis komen toch heel wat herinneringen naar boven. Jan Doorn was in zijn werkzame leven ketelmaker op de Rijkswerf, in de tijd dat marineschepen nog door stoom ketels werden voortgestuwd. Bij de meeste dorpsbewo ners - en bij nog meer toeristen - is hij vooral bekend van de vele excursies die hij jarenlang leidde in het Zwanen- water. Jans kompaan Willem van de Berg bezat geduren de lange tijd een hengelsportwinkel aan het begin van de Abbestederweg. Sportvissen was hun beider passie en het initiatief voor een wedstrijddagje vissen ontstond 'zomaar' op een willekeurige dag in 1973. 'Het was hun bedoeling oudere dorpsbewoners en toeris ten een leuk dagje te bezorgen,' weet Louis Doorn. 'Met alles erop en eraan: overdag hengelen met hapjes tus sendoor, na de wedstrijd gezamenlijk eten, en een borrel toe, met één, twee rondjes van de sponsor. En de part ners van de hengelaars waren natuurlijk de hele dag van harte welkom, ook na afloop.' Lang niet alle senioren - de minimumleeftijd was destijds 65 jaar - beschikten over een eigen vishengel. 'Die kregen er een te leen van Willem van de Berg,' zegt Louis. 'Willem zorgde ook voor levend aas.' Als locatie werd de vijver aan de Denneweg gekozen; de wedstrijddag werd bepaald op een zondag in begin au gustus. Visserslatijn? Foto: Diana Diemei 11

De Clock van Callens-Ooghe | 2012 | | pagina 13