21-04 Greet Schoon zet nogmaals 30 jaar boekhou ding op na verlies bij brand in 2009. Leliekwe kerij besteedt extra aandacht aan secretaresse/ moeder op Nationale Secretaressedag. 04-05 Zwanenwater vermeld op een van de 400 pa gina's in gids. Wegwijzer naar natuurgebieden per provincie '365x de natuur in met Natuurmo numenten! 19-05 Overwinningsmedailles voor de Callantsoog F1 voetbalkampioenen. Beslissende wedstrijd ge wonnen met 7-3! Coach Johan de Jong en trai ner Bert Langeveld delen mee in feestvreugde. 25-05 Callantsoger naaktstrand 'Ja Natuurlijk' in de be langstelling bij Historisch Informatie Punt (HIP). Te zien in bibliotheek als onderdeel van presen tatie 'Strandleven, een duik in het verleden'. 09-06 Straatkunstenaar Ard Doko (19) komt goed uit de verf. Geeft workshops graffiti. Maakt muur schilderingen in opdracht. Werkt met acryl en spuitbusverf. 25-06 Na 25 jaar buffelen nu afbouwen. Campingbaas Callassande in vrije tijd graag in beweging op wielen. Tom de Graaf (55) haalt plezier uit mo tortochten, bergwielrennen en mountainbikera ces. 30-06 Kassa's roodgloeiend bij stormloop openings dag Blokker-winkel. Vele klanten weten de weg te vinden naar speciale aanbiedingen. 05-07 Directeur basisschool Dickie Wilberink (62) en haar gitaar gaan met pensioen na 42 jaar in het onderwijs. Kleuters lesgeven leukste taak, pa pieren rompslomp vervelendste. 25-07 Mannenveiling daverend succes. Meer dan 30 heren, jong en wat ouder, onder de hamer. Da mes bieden er op los. Opbrengst 3710,15 ook naar Stichting 'De Opkikker'. 31-07 'Callantsoog on Wheels' spectaculair evene ment. Demonstraties onder meer gemotoriseerd door de lucht vliegen, over liggende mensen heen springen, trap op en af op de fiets. Toe schouwers kwamen aan hun trekken. 09-08 Brand door blikseminslag aan de Voorweg. Met riet gedekte boerderij 'De Karnemelkplaats' gaat in vlammen op. Campinggasten vinden elders onderdak. Hond Sammy overleeft rook en vuur. 11-08 Kermis weer compleet met zweefmolen. Nico en Rick Braak draaien met geleend exemplaar. Houten zweef met authentiek kermisorgel vorig jaar verbrand. Was door opa Braak 100 jaar ge leden gebouwd. 11-08 Schilderijen in olieverf te zien in kerkgebouw. Nelly Veer uit Schellinkhout aangetrokken door lucht, wolken, duinen, zee en prachtig licht. Ver huisde 6 jaar geleden naar Groote Keeten. 25-08 Zandpolder, nieuw natuurgebied aan Duinweg. Bij 'Hoeve Afrika' grondwerk in uitvoering. Trek vogels welkom in ondiepe plassen, zeldzame planten op afgegraven oevers. 09-09 Hennepkwekers met groene vingers zien plan- tenarsenaal verdwijnen in afvalzakken politie. Buren roken dat er ergens een luchtje aan zat. 15-09 Kerkplein dreigt onder handen te worden geno men. Met nieuwe bestrating en meer groen be ter passend bij gerenoveerd Dorpsplein. Liever niet, zegt Dries Blokker. En hij is niet de enige. 10/23-09 Bewoners met foto's en gesprekken in de krant. Journalisten bezoeken Vloedlijn (Callantsoog- Noord) in het kader van rubriek Straat van de maand. 28-09 Lantaarnpalen die bij naderend verkeer auto matisch aangaan en later weer uitschakelen. Parkeercomplex in Groote Keeten niet langer op Lichthinderkaart. 03-10 Alle paarden buiten, niet gewond, wel geschrok ken. Paardenpension 'Horsecare' aan Zandweg vat vlam. Asbest in dak knalt als vuurwerk, grote rookwolk tot in verre omgeving zichtbaar. 04-10 Kinderen basisschool zorgen voor heidegroei Kooibos. Snoeien jonge houtopslag onder toe ziend oog van boswachter Frank Erinkveld. Op gestapelde takken (rillen) bieden schuilplaats aan egels en andere kleine dieren. 08-10 Bij peuterspeelzaal 't Eerste Stapje tandarts over de vloer. Kennismaking/poetsles span nend. Tandarts en moeder Merel van de Ploeg tevreden. Dochter Mette (3) in rol van voorbeeld patiënt. 13-10 Engelse soldaat uit zand Botgat opgegraven. Skelet zonder schedel, wapens en uniform ge ven goede indicatie: gesneuveld in 1799 bij ge vechten tegen de Fransen. 01-11 Zeemansgraf krijgt opknapbeurt na 89 jaar. Stoomschipmachinist Louis Kerlévéo (25) kwam om in 1922 en spoelde aan bij Callantsoog. Zijn schip 'Óutreau' verging met man en muis. 08-11 Aflossing van de (kappers)wacht. Wegens ge zondheidsproblemen hangt Nancy Jansma de kappersschaar na 29 jaar aan de wilgen. Jo- landa Tromp neemt schaartje over. 'Haarmode Nancy' op gevel verandert in 'Divoze'.

De Clock van Callens-Ooghe | 2012 | | pagina 11